Omikron. Ministr Rakušan vypustil dobré zprávy

8.2.2022 3:25 odp. | Ze sítí

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) se na svém facebookovém profilu pochlubil výsledkem práce na Ministerstvu vnitra a také rozebral vývoj pandemie. „Podle všeho už jsme za vrcholem omikronové vlny,“ uvedl Rakušan a dodal, že největší a nejpřísnější omezení budou postupně končit. Hovořil i o přínosu očkování.

Omikron. Ministr Rakušan vypustil dobré zprávy
Foto: Repro Facebook
Popisek: Předseda hnutí STAN, Vít Rakušan

„Na pondělním Ústředním krizovém štábu jsem mohl prezentovat první výsledek naší práce tady na Ministerstvu vnitra: upravený statut štábu. Už na začátku své práce tady jsem totiž chtěl udělat pořádek v tom, jak se pandemie, a do budoucna i jakákoliv jiná krize, řídí. Paralelní struktury, orgány, kde se rozhoduje proti doporučení štábu, který by měl být výkonným centrem řízení pandemie, to už vznikat nebude. Tuto změnu schválila Bezpečnostní rada státu, finálně ji bude schvalovat vláda ve středu,“ poznamenal Rakušan.

„Na jednání nám byl prezentován vývoj pandemie. Podle všeho už jsme za vrcholem omikronové vlny. I proto ta největší omezení a nejpřísnější opatření budou postupně končit, neznamená to ale, že bychom neměli být zodpovědní. Vedle 3R bychom neměli zapomenout ani na to čtvrté: na rozum. Stále se můžeme testovat, pokud nás čeká setkání s větším počtem lidí, necítíme se dobře nebo pokud se máme setkat s někým z ohrožené skupiny. Ohleduplnost nás nic nestojí a může hodně pomoci. A nerezignujme ani na očkování. Omikron nás nezasáhl v plné síle právě proto, že nás chránilo očkování, zejména ty, kteří mají za sebou tři dávky. To jsou fakta, která se podle odborníků nedají zpochybňovat,“ dodal.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

autor: vefTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…