Omlouvat se Zdeňku Šarapatkovi? Ministerstvo financí nevidí důvod

23. 11. 2020 20:21

Ministerstvo financí si stěžuje, že se muselo omluvit někdejšímu poradci prezidenta Miloše Zemana Zdeňku Šarapatkovi. Důvodem byl výrok Zemana, že Šarapatku vyhodil pro neschopnost. Píše to server iDNES.cz.

Omlouvat se Zdeňku Šarapatkovi? Ministerstvo financí nevidí důvod
Foto: Repro Youtube
Popisek: Zdeněk Šarapatka
reklama

Ministerstvo financí se sice Šarapatkovi omluvilo, ale nyní podalo ústavní stížnost. Důvodem je, že se resort domnívá, že veřejný projev hlavy státu by neměl být z právního hlediska považován za nesprávný úřední postup podle zákona o odpovědnosti za škodu způsobenou při výkonu veřejné moci. 

Šarapatka si vysoudil omluvu za to, že Zeman o něm v roce 2017 prohlásil, že jej z Úřadu vlády vyhodil pro neschopnost. On však odešel sám, po dohodě. Omluvu pak nařídil loni v květnu Obvodní soud pro Prahu 1, verdikt pak potvrdil letos na začátku roku Městský soud v Praze. Nejvyšší soud zamítl následné dovolání resortu financí. Ministerstvo se tak muselo omluvit písemně doporučeným dopisem

„Dne 16. 11. 2017 uvedl prezident České republiky Ing. Miloš Zeman v rámci televizního pořadu s názvem ‚Týden s prezidentem‘ vysílaný na televizní stanici TV Barrandov následující tvrzení: ‚Zdeněk Šarapatka je člověk, který kdysi pracoval, teď nevím, jestli v Lidovém domě nebo Úřadu vlády, už je to hrozně dávno, ale vím, že jsem ho vyhodil pro neschopnost.‘ PaedDr. Zdeněk Šarapatka, Ph.D, nebyl Úřadem vlády České republiky vyhozen pro neschopnost, neboť jeho pracovní poměr byl v daném případě rozvázán dne 9. 10. 2000 dohodou uzavřenou mezi PaedDr. Zdeňkem Šarapatkou, Ph.D, a Úřadem vlády České republiky, a to z iniciativy PaedDr. Zdeňka Šarapatky, Ph.D. Česká republika se za tento dehonestující výrok omlouvá,“ zaznělo mimo jiné v dané omluvě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

13:03 Putovní dvojice ruských agentů? Tu spáchají výbuch, tu útok novičokem? Generál Šándor jen kroutil hlavou

Hosty druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové na CNN Prima News byli generál Jiří Šedivý a bezp…