Omnipol se dnes vyjádří k prodeji letounů CASA za Parkanové

19.06.2012 6:10

Společnost Omnipol se dnes vyjádří k okolnostem prodeje vojenských dopravních letadel CASA českému ministerstvu obrany. Reaguje tak na žádost policie o vydání někdejší ministryně obrany Vlasty Parkanové (TOP 09) v souvislosti s pořízením letounů i na informace zveřejněné v médiích.

Omnipol se dnes vyjádří k prodeji letounů CASA za Parkanové
Foto: hns
Popisek: Letadlo CASA a Parkanová, koláž
reklama

Podle analýzy, kterou pro policii vypracovala společnost American Appraisal, stát údajně utrpěl škodu 658 milionů korun kvůli tomu, že nákup letadel CASA byl předražen. Omnipol, který obchod zprostředkoval, se již dříve proti tomuto tvrzení ohradil.

Parkanové se minulý týden zastal ministr financí a místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který je podle médií dlouholetým přítelem někdejšího majitele Omnipolu Richarda Hávy. Kalousek se v prohlášení, v němž se Parkanové zastal, odkázal na sdělení bývalého ministra financí Bohuslava Sobotky (ČSSD) někdejšímu ministrovi obrany Karlu Kühnlovi, že na speciální vojenskou techniku se zákon o majetku státu, z jehož porušení je Parkanová viněna, nevztahuje. 

Podle Omnipolu je cena adekvátní

Omnipol v pátek vyzval odpovědné orgány ke zveřejnění posudku firmy American Appraisal. Společnost trvá na tom, že cena letadel CASA odpovídá jak typu strojů, tak i stupni jejich vybavení a doprovodných služeb, uvedl mediální zástupce Omnipolu.

Nynější šéf ČSSD Sobotka uvedl, že by se poslankyně Parkanová měla obhájit cestou trestního řízení, případně soudu. Sněmovna podle něj není policií, státním zastupitelstvím ani soudem, aby o případu rozhodovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

9:06 Pirátský europoslanec se chlubí, jak nám v Bruselu zavařil kvůli Xaverovi s Lipovskou. Chce přimět Jourovou, aby začala konat

Zvoleni ekonomky Hany Lipovské, moderátora Luboše Xavera Veselého a publicisty Pavla Matochy do Rady…