Omračující proměna Německa od migrační krize: Nárůst četnosti vražd o stovky procent. A nejen to, varuje politik

09.08.2019 9:28

Někdejší rakouský vicekancléř a bývalý dlouholetý předseda Svobodné strany Rakouska Heinz-Christian Strache se rozhodl lidem ukázat varovně vypadající čísla, která ukazují, že v Německu na federální úrovni zaznamenali v roce 2014 asi 122 vražd, zatímco v roce 2018 to bylo 430 vražd. První číslo pochází z časů před startem masivní migrační krize, druhé ukazuje stav pár let po vrcholu migrační krize.

Omračující proměna Německa od migrační krize: Nárůst četnosti vražd o stovky procent. A nejen to, varuje politik
Foto: Repro Facebook
Popisek: Bývalý rakouský vicekancléř Heinz-Christian Strache
reklama

Heinz-Christian Strache na sociální síti uveřejnil čísla z oficiálních statistik německého Spolkového úřadu pro vyšetřování, který monitoruje kriminalitu. Srovnání zločinnosti let 2014 a 2018 prý Stracheho omráčilo.

Anketa

Jste pro zavedení ,,daně z masa", jak se o tom vážně uvažuje v Německu?

5%
95%
hlasovalo: 12765 lidí

„Oficiální čísla Spolkového úřadu pro vyšetřování jsou omračující. Nezodpovědná a nerozlišující kultura vítačů ukazuje své dramatické účinky,“ napsal. Poté své spoluobčany ujistil, že rakouští Svobodní ještě jako členové vlády dělali vše pro to, aby se jejich vlast podobné neblahé situaci vyhnula.

Ona oficiální čísla ukazují, že zatímco v roce 2014 došlo v Německu ke 122 vraždám, v roce 2018 už to bylo 430 vražd. Pokud jde o počty sexuálních útoků, v roce 2014 úřad zaznamenal 848 případů, zatímco v roce 2018 to bylo 6 046 případů. Podobně dramatický nárůst případů je patrný také u pokusů o ublížení na zdraví. Zatímco v roce 2014 došlo k 18 512 případům, v roce 2018 už to bylo více než 73 tisíc. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primář, na kterého chtěli poslat policii: Chtít odškodnit kvůli covidu? Neuvěřitelné. Nemorální seniorské autobusy, zabijácké vouchery

19:52 Primář, na kterého chtěli poslat policii: Chtít odškodnit kvůli covidu? Neuvěřitelné. Nemorální seniorské autobusy, zabijácké vouchery

Na ústeckého primáře Pavla Dlouhého už bylo připraveno trestní oznámení za slova, že vypravit se v 8…