Omyly České televize při informování o Sýrii. Rozebírá Oskar Krejčí

28.2.2016 7:18 dop.

Politolog Oskar Krejčí poskytl rozhovor serveru Prvnízprávy.cz, v němž mimo jiné pohovořil o příměří ve válce v Sýrii. A uvedl, že štěstím je, že v celé věci nezáleží na přístupu veřejnoprávní České televize. Podle něj má totiž tureckou příchuť.

Omyly České televize při informování o Sýrii. Rozebírá Oskar Krejčí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oskar Krejčí

Podle Krejčího dohoda o částečném příměří v Sýrii, uzavřená mezi americkým prezidentem Barackem Obamou a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem, bude realizovaná tehdy, pokud mocnosti na nastoupené cestě k míru vytrvají. Záleží na jejich odhodlání. 

„Ve Spojených státech se teď před volbami politici předhánějí v tom, kdo uzavření dohody o míru nejvíce zpochybní. Začalo se mluvit o ‚plánu B/, který má být naplněn v případě, když Moskva dohody nedodrží,“ sdělil Krejčí. V náhradním plánu B se podle něj hovoří o nasazení pozemních sil koalice vedené USA. Jde především o saúdské a turecké síly. 

 Dále se začalo koketovat s úvahami o nárazníkové zóně na severu Sýrie, a to by byl krok k faktickému rozdělení tohoto státu. Ve čtvrtek začala přistávat saúdskoarabská vojenská letadla na turecké základně v Incirliku,“ sdělil. 
 
Původní text ZDE
 
„Je to vítězství všech, kdo si přejí mír a obnovu Sýrie. Ať žijí v Moskvě, Washingtonu nebo v Bratislavě. Zároveň je ale pravda, jak ve svém komentáři pro První zprávy upozornil Jaroslav Bašta, že zmíněná dohoda nese rukopis Vladimíra Putina,“ podotkl také. 

Následně se Krejčí věnoval přístupu České televize k této dohodě. Dle jeho názoru se nám veřejnoprávní televize snažila celý týden ukázat, že dohoda mezi americkým a ruským prezidentem je bezvýznamná. „Už aby to bylo za námi a mohlo se dál proti těm ošklivým Rusům válčit,“ popsal své vnímání Krejčí. Zpravodajství České televize následně nazval „bakaly naší žurnalistiky“. „Zprivatizovali si část podmínek života jiných lidí a užívají ji v rozporu se zájmy těchto lidí. Našli si díru v zákoně a veřejnosti se smějí. Politici, až na malé výjimky, se jich bojí, protože kdo není na obrazovce, v oficiální politice neexistuje. Nebo se k nim lísají, protože doufají, že k nim z bakalovského stolu upadne pár drobků,“ sdělil.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

4:44 „Tohle fakt Klaus řekl?“ Exprezident píchl do vosího hnízda. Ale řada lidí souhlasí…

„Myslím si, že máme asi nejhorší vládu v našich dějinách. Ale je to naše vina, že jsme je zvolili,“ …