Omyly České televize při informování o Sýrii. Rozebírá Oskar Krejčí

28.02.2016 7:18 | Zprávy

Politolog Oskar Krejčí poskytl rozhovor serveru Prvnízprávy.cz, v němž mimo jiné pohovořil o příměří ve válce v Sýrii. A uvedl, že štěstím je, že v celé věci nezáleží na přístupu veřejnoprávní České televize. Podle něj má totiž tureckou příchuť.

Omyly České televize při informování o Sýrii. Rozebírá Oskar Krejčí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Oskar Krejčí

Podle Krejčího dohoda o částečném příměří v Sýrii, uzavřená mezi americkým prezidentem Barackem Obamou a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem, bude realizovaná tehdy, pokud mocnosti na nastoupené cestě k míru vytrvají. Záleží na jejich odhodlání. 

„Ve Spojených státech se teď před volbami politici předhánějí v tom, kdo uzavření dohody o míru nejvíce zpochybní. Začalo se mluvit o ‚plánu B/, který má být naplněn v případě, když Moskva dohody nedodrží,“ sdělil Krejčí. V náhradním plánu B se podle něj hovoří o nasazení pozemních sil koalice vedené USA. Jde především o saúdské a turecké síly. 

 Dále se začalo koketovat s úvahami o nárazníkové zóně na severu Sýrie, a to by byl krok k faktickému rozdělení tohoto státu. Ve čtvrtek začala přistávat saúdskoarabská vojenská letadla na turecké základně v Incirliku,“ sdělil. 
 
Původní text ZDE
 
„Je to vítězství všech, kdo si přejí mír a obnovu Sýrie. Ať žijí v Moskvě, Washingtonu nebo v Bratislavě. Zároveň je ale pravda, jak ve svém komentáři pro První zprávy upozornil Jaroslav Bašta, že zmíněná dohoda nese rukopis Vladimíra Putina,“ podotkl také. 

Následně se Krejčí věnoval přístupu České televize k této dohodě. Dle jeho názoru se nám veřejnoprávní televize snažila celý týden ukázat, že dohoda mezi americkým a ruským prezidentem je bezvýznamná. „Už aby to bylo za námi a mohlo se dál proti těm ošklivým Rusům válčit,“ popsal své vnímání Krejčí. Zpravodajství České televize následně nazval „bakaly naší žurnalistiky“. „Zprivatizovali si část podmínek života jiných lidí a užívají ji v rozporu se zájmy těchto lidí. Našli si díru v zákoně a veřejnosti se smějí. Politici, až na malé výjimky, se jich bojí, protože kdo není na obrazovce, v oficiální politice neexistuje. Nebo se k nim lísají, protože doufají, že k nim z bakalovského stolu upadne pár drobků,“ sdělil.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Empatie,

Obecně by měly být schopnosti empatie mimořádně rozvinuté u všech profesí, kde dochází k výrazné interakci s jinými lidmi. Můj názor je, že u politika obzvlášť. Co vy na to ? Jinak, ač "stará" bába Vám Pirátům fandím.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Stát selhal a neochránil občany před povodněmi. Nyní to přiznal už i ministr

14:14 Stát selhal a neochránil občany před povodněmi. Nyní to přiznal už i ministr

Za stamiliardové škody při zářijových povodních může především stát. Vrcholoví politici nebyli schop…