Ondráčka skončil v čele Transparency International

20.11.2020 17:18

Ředitel české pobočky neziskové organizace Transparency International David Ondráčka rezignoval na svou funkci. Prý již cítil, že je pro něj čas uvolnit místo někomu jinému. „Hodně věcí se mi snad povedlo změnit, mnoha nekalým zájmům jsem zkřížil cestu, šel do ostrých sporů se zájmovými skupinami, úředníky i politiky, řešil politickou korupci, financování kampaní, zneužívání dotací nebo regulaci hazardu,“ uvedl.

Ondráčka skončil v čele Transparency International
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Ondráčka, šéf české pobočky nevládní organizace Transparency International
reklama

Anketa

Kdo byl lepší ministr zdravotnictví?

hlasovalo: 12035 lidí

Protikorupční nezisková organizace Transparency International Česká republika ztratila svého ředitele Davida Ondráčku. Jak upozornil např. iRozhlas, Ondráčka po 13 letech působení rezignoval z této funkce. Funkci po něm přebral po rozhodnutí správní rady právník Petr Leyer.

„Cítím, že je pro mě čas, abych tu káru předal,“ uvedl ke svému odchodu z čela neziskovky Ondráčka. „Hodně věcí se mi snad povedlo změnit, mnoha nekalým zájmům jsem zkřížil cestu, šel do ostrých sporů se zájmovými skupinami, úředníky i politiky, řešil politickou korupci, financování kampaní, zneužívání dotací nebo regulaci hazardu,“ dodal.

Celá zpráva ZDE

Dle předsedy správní rady Jana Spáčila byl Ondráčka výraznou veřejnou tváří v boji proti korupci, kdy prý pomohl upozornit na desítky korupčních kauz. „Česká pobočka mezinárodní sítě nevládních organizací Transparency International vznikla v roce 1998. Jejím cílem je mapovat stav korupce v Česku a aktivně přispívat k jejímu omezování. V Česku v ní pracuje 13 zaměstnanců a sedm stážistů,“ psal iRozhlas. Disponuje s ročním rozpočtem jedenácti milionů korun.

Fotogalerie: - Národní 2020

Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020
Národní třída 17.11.2020

Neziskovka upozornila i na údajný střet zájmů premiéra Andreje Babiše. Předseda vlády oproti tomu označoval Transparency International za zkorumpovanou organizaci. Dokonce se neziskovka s Babišem za tato slova soudila, ale dle rozsudku se premiér za ně nemusí omlouvat, protože jeho slova významně nezasáhla do práv zmíněné neziskovky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

7:30 Rána letí na Hniličku. Znáte ho. Hokejista? Trochu. Sprosté slovo

Poslanecký mandát už Milan Hnilička, účastník teplického mejdanu, složil. Ale má přestat šéfovat Nár…