Ondřej Neff promluvil o německých novinářích. Opravdu nepěkně

11.01.2016 19:24

Publicista Ondřej Neff zavítal do pondělní Kauzy dne na Rádiu Impuls. Okomentoval soukromý útok na e-mail premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD). Ale nejen to. Došlo i na německé novináře, kteří prý v nemalé míře volí zelené, což jsou podle Neffa duchovní pokračovatelé komunistů. Dnešní politická a mediální korektnost, kterou prosazují němečtí zelení, je plně srovnatelná s komunistickým lhaním národu.

Ondřej Neff promluvil o německých novinářích. Opravdu nepěkně
Foto: wikipedia.org
Popisek: Ondřej Neff

Podle Neffa je pravděpodobné, že premiér Sobotka podle všeho zanedbal něco v ochraně, ale jinak to prý vlastně není příliš těžké proniknout do soukromého e-mailu. Následně se věnoval zveřejněným informacím samotným.  

„Jestli se to má zveřejňovat, nebo ne, tak samozřejmě že má,“ podotkl publicista hned na úvod. Úlohou médií je informovat a také to dělají. „Novinář má dávat informace, a jakmile se něco stane, musí o tom podat úplnou a objektivní informaci. Tečka. Něco, čemu se říká politická korektnost, což v podstatě není nic jiného než lhaní, je konec novinařiny. Víte, to je stejné jako v sedmdesátých letech za minulého režimu, kdy se dětem říkalo: Pepíčku, tohle nesmíš říkat ve škole. To byla politická korektnost roku 1970, dnes máme politickou korektnost roku 2015,“ rozčílil se Neff.

„Víte, já mám informace, že 30 procent novinářů volí zelené, kteří nejsou nic jiného než převlečení komunisté, to jsou pokračovatelé,“ upozornil. V tomto smyslu je pro českou populaci dobře, že si prošla komunistickou minulostí, protože je před těmito praktikami ostražitější.

Nakonec prozradil, že zneužitelnost internetu je jistou daní za jeho svobodu. Sám se pohybuje v mediálním prostoru dlouho a směje se anonymitě, které zde bylo docíleno. „Dnes může každý dělat podvody a kdejaké nechutnosti včetně dětské pornografie. U e-mailu si lidé vydobyli svobodu a se svobodou může přijít i zneužití svobody,“ varoval Neff. Rozhodně prý není v silách státu to změnit, pokud by se internet nezměnil ve stylu mobilních telefonů, které lze dohledat, monitorovat, odposlouchávat a tak podobně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…