Ondřej Neff se tvrdě obul do Zelených: Kdo s nimi nesouhlasí, je reakcionář

22.05.2016 16:24 | Zprávy

Publicista Ondřej Neff napsal na serveru Neviditelný pes úvahu k rakouským prezidentským volbám. Jde však proti proudu, nezajímá se ani tak o Norberta Hofera, jako spíše o jeho protikandidáta a expředsedu rakouských Zelených Alexandera Van der Bellena. Neff konstatuje, že dnešní Zelení se chovají jako před pár desítkami let komunisté.

Ondřej Neff se tvrdě obul do Zelených: Kdo s nimi nesouhlasí, je reakcionář
Foto: hns
Popisek: Ondřej Neff

Rakušané dnes ve druhém kole volí prezidenta. Odhady předpokládají těsný souboj a vysokou volební účast. Možná se bude čekat až do sečtení posledních hlasů ze zahraničí. Vládní lidovci a sociální demokraté v prvním kole voleb vybouchli, takže v kole druhém proti sobě stojí kandidáti rakouských Svobodných a Zelených.

V celé řadě médií se ozývají varovné hlasy, že je Hofer populista a je třeba si na něj dát pozor. Proč, ptá se Neff. Protože má větší podporu voličů, než bývá obvyklé? Možná. Málokdo si ale všímá kandidáta Zelených Alexandera Van der Bellena. Ten tvrdí, že Zelení prezentují v Rakousku pokrok, zatímco jeho soupeř Hofer je zpátečník.

Celý text najdete zde

„Zelení hrají v současné společnosti velmi obdobnou roli jako komunisté v epoše minulé. Jsou to vykonavatelé jediné pravdy a jen oni a nikdo jiný není správcem této pravdy. Ústřední současný bod jejich učení je iracionální, a přitom si hraje na vědeckost – ano, Marx byl vědec a komunismus si dal přílepek vědecký komunismus. Zelení sociální inženýři jsou tu od toho, aby ovlivňovali počasí. Podporuje je věda, konkrétně část klimatologů existenčně závislých na grantech, tedy na penězích ze státní pokladny. Kdo je proti, je reakcionář,“ píše Neff.

Volby v Rakousku budou mít podle autora vliv na celou EU včetně nás, ale případné Hoferovo vítězství bychom si neměli malovat na růžovo. Češi ostatně z historie vědí, kam až to může vést, když se k moci dostane politik hrající na nacionalistické vlny. I Adolf Hitler byl Rakušan.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Miroslav Balatka byl položen dotaz

Víte, co mi přijde zajímavé?

Že všichni, kdo evidentně volili koalici SPOLU si nepřipouští, že za svůj neúspěch a úspěch jiných stran si mohou sami svou politikou. Proč máte dojem, že roste obliba protestních stran? Myslíte, že voliči jsou tak hloupí a věří populistům a extrémistům nebo připouštíte, že prostě tato vláda dělá ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

11:50 Krach Ukrajiny. Má už jen pár týdnů

Vedle válečných obtíží čelí Ukrajina decimovaná ruskou armádou i obtížím ekonomickým. Bez pomoci záp…