Oni se bojí čím dál více. Václav Klaus hovořil na sněmu německé AfD, přečtěte si to u nás celé

30.04.2016 20:09

Václav Klaus hovořil na kongresu německé strany Alternativa pro Německo a ParlamentníListy.cz vám přinášejí kompletní znění jeho projevu. V něm mimo jiné varoval, že odpůrci Alternativy jsou z jejích úspěchů čím dál nervóznější a tlak na stranu bojující proti imigraci bude čím dál větší.

Oni se bojí čím dál více. Václav Klaus hovořil na sněmu německé AfD, přečtěte si to u nás celé
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý prezident Václav Klaus vystoupil na Vysoké škole finanční a správní s projevem na téma Přežije Evropa současnou migrační vlnu?

Václav Klaus zavzpomínal na svou účast na předvolebních akcích AfD, kde pozoroval velkou popularitu strany mezi obyčejnými lidmi. Skutečný test ale podle něj teprve přijde.

„Úroveň démonizace vaší strany v německé politice, v německých médiích a v akademické a kulturní sféře je absurdní a přemrštěná, falešná a klamavá, ale bohužel pro mnoho lidí účinná,“ varoval.

Bylo by však podle něj nesmyslné „měknout“ a ustupovat ze svých postojů. „Vaše kritiky stejně nikdy nebudete schopni získat na vaši stranu, takže s takovými experimenty můžete jen ztratit sami sebe,“ varoval.

CELÝ PROJEV ZDE

„Brutalita útoků na vás ukazuje, že máte pravdu a že vaši kritici dostávají čím dál větší strach. Tito lidé nechtějí pluralitu a nechtějí demokracii,“ řekl dále Klaus. Proto je třeba za pluralismus a demokracii neustále bojovat. „Vaše strana musí odmítnout ničivou politickou korektnost. Musíte odmítnout současnou dedemokratizaci německé společnosti, představující fatální hrozbu pro občanské svobody v Německu,“ vyzval.

„Ve svém projevu na konci kampaně v Neuwiedu jsem řekl, že vaše strana je nadějí nejen pro Německo, ale pro nás, pro všechny. Tyto ambice by měl potvrdit aktuální kongres. Přeji vám proto, aby byl úspěšný,“ zakončil Václav Klaus svůj pozdrav.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tak takhle to máte s tou EU. Miroslav Kalousek se prořekl, podle koho se řídí

15:20 Tak takhle to máte s tou EU. Miroslav Kalousek se prořekl, podle koho se řídí

Politické drama na Twitteru. Europoslanec Jan Zahradil se špičkoval s předsedou poslaneckého klubu T…