Opět pochod homosexuálů v Praze. Prohradní Semín mluví o provokaci

21.06.2012 7:47

Ve druhé polovině prázdnin proběhne další Pražský pochod hrdosti – Prague Pride 2012 gayů a lesbiček. Přestože pochod proběhne až za několik týdnů, jeho odpůrci se šikují k odporu už teď. Předseda prohradně orientované Akce D.O.S.T. Michal Semín se pohoršuje především nad faktem, že by pochod měl začít na Václavském náměstí.

Opět pochod homosexuálů v Praze. Prohradní Semín mluví o provokaci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hájek s Michalem Semínem na akci D.O.S.T.
reklama

Chystá se další ročník Pražského pochodu hrdosti – Prague Pride 2012 a přestože samotný pochod gayů a lesbiček proběhne až v průběhu měsíce srpna, již teď se proti akci homosexuálů, která rozpoutala vášnivé debaty i v loňském roce, znovu šikují odpůrci. Nehlasitějším kritikem chystané akce je předseda sdružení Akce D.O.S.T. Michal Semín. Zprávu přinášejí dnešní Lidové noviny (LN).

Nebezpečná záležitost, míní vicekancléř prezidenta Klause

Podle Semína je na celé akci nejhorší fakt, že má pochod odstartovat na Václavském náměstí. Pokud se tak skutečně stane, půjde podle něj o nevídanou provokaci. „Toto rozhodnutí vnímáme jako nemístnou provokaci, ke které nebudeme nečinní,“ dodává Semín. Detaily protestu zatím zveřejňovat nechtěl. Připustil však, že si na stejnou hodinu, v jakou má vyjít pestrobarevný průvod, sdružení zaregistrovalo vlastní demonstraci. A rovněž na náměstí. Podle vlastních slov bude usilovat o to, aby byly letošní protesty proti Prague Pride důraznější, než ty loňské.

Před rokem se proti pochodu vymezoval mimo Akce D.O.S.T. také členové radikální Dělnické strany sociální spravedlnosti nebo vicekancléř prezidenta republiky  Petr Hájek. Pravicoví radikálové podle slov předsedy Tomáše Vandase nic nechystají. Hájek si svou letošní reakci ještě rozmýšlí.

„Musím se nad tím zamyslet. Je to příliš vážná a nebezpečná záležitost,“ řekl LN. Je na místě připomenut, že v loňském roce si účastníci pochodu, kterých bylo asi 25 tisíc, tropili žerty i z prezidenta republiky a to právě kvůli tomu, jak pochod odsuzoval jeho spolupracovník Hájek.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Malý Rom lže, jak když tiskne.“ Basiková bez covidu. Jan Kraus koukal

10:05 „Malý Rom lže, jak když tiskne.“ Basiková bez covidu. Jan Kraus koukal

Hostem u Jana Krause v jeho show byla po docela krátké době opět zpěvačka Bára Basiková. „To víš, in…