Opozice se směje Vojtěchovi za novou vlnu zákazů: Pomatený sultán

02.07.2021 22:03

Občanská demokratická strana velmi ostře zkritizovala ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Obvinila jej z toho, že se chová jako pomatený sultán. A to kvůli zvažovaným povinným kontrolám hostů v hospodách, restauracích a divadlech.

Opozice se směje Vojtěchovi za novou vlnu zákazů: Pomatený sultán
Foto: Screen CNN Prima News
Popisek: Ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch na CNN Prima News

„Ministr zdravotnictví se chová jako pomatený sultán, který odvolává, co slíbil, a slibuje, co odvolal, když nyní opět zvažuje povinnou kontrolu hostů v hospodách, restauracích a divadlech. Opět tak zvažuje opatření nápadně podobná těm, která soud označil jako nezákonná,“ píše ODS na svém twitterovém účtu.

Ministr zdravotnictví se chová jako pomatený sultán, který odvolává, co slíbil a slibuje, co odvolal, když nyní opět zvažuje povinnou kontrolu hostů v hospodách, restauracích a divadlech.

Opět tak zvažuje opatření nápadně podobná těm, která soud označil jako nezákonná.

— ODS (@ODScz) July 2, 2021

ODS tak nejspíš svým přirovnáním k sultánovi reaguje na slova z rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, kde bylo uvedeno, že ministr zdravotnictví není žádný římský diktátor, aby vydával nařízení dle libosti.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch totiž dnes připustil, že by restaurace musely kontrolovat bezinfekčnost hostů. Lidé mají v současné době za povinnost mít před vstupem do restaurace negativní test na covid-19, být očkováni či mít potvrzení o prodělání nemoci. Podnikatelé se v minulosti tomu, aby hosty kontrolovali, bránili.

TOP 09 pak ústy předsedkyně Markéty Pekarové Adamové protestuje proti tomu, že Ministerstvo zdravotnictví zakázalo cestování do Ruska.

„Ministerstvo zdravotnictví zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska. Stát nemá právo bránit lidem vycestovat, má nastavit podmínky návratu! Již před časem se právníci shodli, že takové opatření lze u soudu napadnout s odkazem na Listinu. Skončí to skórem soudy vs. vláda 50:0,“ podotkla Pekarová Adamová.

Ministerstvo zdravotnictví zakázalo od čtvrtka cestování do Ruska.

Stát nemá právo bránit lidem vycestovat, má nastavit podmínky návratu! Již před časem se právníci shodli, že takové opatření lze u soudu napadnout s odkazem na Listinu.

Skončí to skórem soudy vs. vláda 50:0.

— Markéta Pekarová Adamová (@market_a) July 2, 2021

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

23:32 Piráti a vyvlastňování bytů. Poslanec dal průchod upřímnosti a koaliční partner zuří

Novou debatu o postoji Pirátské strany k vyvlastňování, které se strana snaží vytrvale dementovat, s…