Opravdu nebezpečný muž v okolí Donalda Trumpa. Publicista varuje před milionovými oběťmi

23.05.2016 20:03

Publicista Daniel Veselý v textu pro Britské listy vysvětluje, proč by zvolení republikánského nominanta Donalda Trumpa prezidentem USA bylo tragédií pro svět. Mnohé indicie prý ukazují, že by Trump znamenal zhoubu pro statisíce až miliony lidí. Proč? Protože se rozhodl naslouchat mágovi americké zahraniční politiky Henrymu Kissingerovi. Veselý následně vypočítává, kolik milionů lidských životů má Kissinger na svědomí.

Opravdu nebezpečný muž v okolí Donalda Trumpa. Publicista varuje před milionovými oběťmi
Foto: pixabay.com
Popisek: USA- ilustrační foto

Stačí si vzpomenout, že Trump neodmítl použití jaderných zbraní v Evropě i na Blízkém východě. Odmítá si prý předčasně zavírat všechny cesty k řešení problémů. Jenže to není zdaleka všechno. Trump se sešel s matadorem americké zahraniční politiky Henry Kissingerem. Tomu vyjadřuje obdiv i kandidátka Demokratů Hillary Clintonová, takže Daniel Veselý dovozuje, že se oba zmínění kandidáti příliš nebudou lišit, pokud jde o zahraniční politiku.

A ke komu že to oba politici vlastně vzhlížejí? Veselý počítá tisíce smrtí, jichž má podle různých zdrojů Kissinger na kontě, a vykresluje potoky krve, které tento slavný politik pořádně rozvodnil. Kdyby někdejší ministr zahraničí chtěl, mohl ukončit válku ve Vietnamu už na konci šedesátých let dvacátého století a ne až téměř v polovině let sedmdesátých. Díky tomu má podle autora na rukou krev milionu Vietnamců a dvaceti tisíc Američanů. Nemluvě o tom, že konflikt rozšířil i do Kambodži a do Laosu, kde zemřely další tisíce lidí. Svým rozhodnutím o rozšíření války vlastně pomohl k moci bestiálním Rudým Khmérům v Kambodži, kteří pobyli mnoho vlastních lidí.

Celý text najdete zde.

„Bývalý ministr zahraničí Spojených států nese spolu s prezidentem Nixonem zodpovědnost za promyšlený masakr 200 tisíc lidí ve východním Pákistánu (bangladéšské zdroje uvádějí, že byly zavražděny až tři miliony osob), který v roce 1971 chladnokrevně provedl spojenec USA se sídlem v Islámábádu. Podle autora publikace The Blood Telegram Gary Basse Bílý dům během masakrů podporoval pákistánské generály a připravoval je na válku s Indií. Bass píše, že Nixon a Kissinger nesou ‚významnou spoluvinu‘ na spáchání ‚zapomenuté genocidy‘,“ píše Veselý.

Kissinger podporoval také puč v Chile, nepostavil se napadení Východního Timoru. Zelenou prý dal i „neonacistickým generálům“ v Argentině, kteří v minulém století potírali levicovou hrozbu v zemi.

Prostě a krátce řečeno, Kissinger má podle Veselého na svědomí tolik životů, že by si zasloužil stát před soudem. A je hrozivé, že mu oba prezidentští kandidáti naslouchají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

20:55 Šok: Na Zemana veřejně vybafl Vladimír Hučín a bylo to naprosto nezapomenutelné. Prezident nejdrsněji zesměšnil Kalouska

V rámci své šesté návštěvy Olomouckého kraje zavítal v úterý pozdě odpoledne prezident České republi…