Opravdu žádná česká rodina teď neshání bydlení?! Hřib nabídl byty Afgháncům. Je zle

20.08.2021 17:57

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) čelí kritice za to, že chce nabídnout městské byty afghánským spolupracovníkům české armády, kteří uprchli před Tálibánem. „Až Andrej Babiš doveze uprchlíky z Afghánistánu, můžeme takto pomoci,“ prohlásil Hřib s tím, že již dříve nabídl městské byty třeba několika běloruským disidentům. To se nelíbí mnoha lidem, kteří by byli raději, kdyby Hřib poskytl byty českým rodinám v nouzi.

Opravdu žádná česká rodina teď neshání bydlení?! Hřib nabídl byty Afgháncům. Je zle
Foto: Hana Brožková
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Česká vláda v rámci tří letů armádního speciálu přepravila 170 Afghánců, mezi kterými jsou zejména tlumočníci a další spolupracovníci se svými rodinami. Ti nyní budou čekat na azylační program, v jehož rámci jim bude například zprostředkováno bydlení.  

A s pomocnou rukou již přispěchal třeba pražský primátor Zdeněk Hřib, jak informuje server Expres.cz. „Od konce roku 2018 jsme pronajali 900 městských bytů. Bydlí v nich senioři, samoživitelky, zdravotně znevýhodnění a také učitelé a zdravotní sestry. Šest z nich bylo ve spolupráci s Ministerstvem vnitra pronajato běloruským disidentům. Až Andrej Babiš doveze uprchlíky z Afghánistánu, můžeme takto také pomoci,“ napsal Hřib na Twitteru.

A právě nabídka bytů Afgháncům vyvolala hněv mnoha lidí, podle nichž by se byty měly využít pro české rodiny nebo studenty, kteří v Praze v současnosti marně shánějí bydlení.

Anketa

Má naše účast v NATO smysl?

4%
94%
hlasovalo: 26014 lidí
„Krásný počin, pane primátore. Praha čelí bytové krizi už řadu let; lidé, co tady pracují, platí daně, ze kterých jste placen. A vy nabízíte kapacity bydlení tam, kde se má starat jiný resort. Ta Praha také tak vypadá pod vaším vedením. Starejte se o lidi, kteří vám dali mandát,“ napsal Hřibovi jeden z rozzuřených uživatelů.

„Díky za snahu, ale jste si jistý, že v tuto chvíli neexistuje žádná česká rodina, která by chtěla bydlet v Praze, ale byt od magistrátu nedostane?“ nechápe Hřibovu iniciativu další.

Velká část přivezených Afghánců ale nakonec nemusí v České republice o azyl žádat. Podle premiéra Andreje Babiše by například mnozí mohli zamířit za svými příbuznými do Německa nebo Francie.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: jma

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

19:41 EU nás uvedla v omyl s očkováním. Babiš vytáhl silné info

„Kdo za to může? Co nám říkala celý rok Evropská komise? Že když dosáhneme 70 procent proočkování do…