Oproti autu s řidičem představuje tramvaj svobodu, říká ministryně Marksová

17.07.2015 15:50 | Zprávy
autor: mp

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová poskytla rozhovor serveru Neovlivní.cz. Prohlásila, že se sociální demokraté poučili od své poslední vládní zkušenosti s lidovci a US-DEU, ale také od pravicových vlád, které označuje za „divné“ až strašné. I když ji ANO někdy štve a lidovci iritují. Sama občas má trochu pocit, že se z ní stává papaláš, ale brní se tomu třeba tím, že jezdí tramvají.

Oproti autu s řidičem představuje tramvaj svobodu, říká ministryně Marksová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Michaela Marksová u volební schránky

„Mně ty vlády mezitím přišly strašný. A to ne proto, že vládly pravicové strany; partaje, ke kterým jsme v opozici, to vem čert. Ale spousta těch ministrů opravdu rozvrátila veřejný sektor. Jenom rozvrátila. Některé věci, systémové, které klidně mohli dělat, u kterých je jedno, zda jste napravo nebo nalevo, prostě nedělali. Úplně se na to vykašlali. Proto říkám, že jsme z toho poučení. Protože víme, jaká hrůza taky může vládnout. A mám pocit, že si to nemyslím sama, ale že to podobně vidí i novináři. Mně se třeba hrozně líbí, jak se změnil jejich přístup k Vladimíru Špidlovi,“ konstatuje dáma, která vzpomíná na to, jak novináři na Špidlu útočili, ale pak viděli další premiéry.

Na ministerské práci ji toho prý mnoho nepřekvapilo, protože působila na více resortech, mimo jiné byla i jedním z poradců, resp. poradkyň Vladimíra Špidly. Trochu jí prý ale vadí, jak je svázaná. „Na druhou stranu, po tom roce a půl mi začal příšerně vadit takový ten outlook kalendář, díky kterému x lidí ví, kde přesně jsem a co dělám. A k tomu řidič. Já bohužel neřídím, ani soukromě. Takže teď ráda jezdím tramvají. Je to pro mě jakýsi druh svobody, ta možnost se z toho vysmeknout,“ prozrazuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinští žáci ve školách

Jaké řešení navrhujete? To nemají chodit do školy? To je asi nesmysl, který by se mohl nevyplatit, když tu pak zůstanou a budeme tu mít negramotné lidi, navíc by pak rodiče nemohli ani pracovat, kdyby je museli hlídat a žádali by o dávky…

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …