Orbán: „Ukrajina? Afghánistán, troska.“ A Maďarsko naštve všechny ještě víc

01.02.2023 14:08 | Zprávy

K Afghánistánu či „zemi nikoho“ přirovnal při svém lednovém setkání s konzervativci podle The American Conservative maďarský premiér Viktor Orbán sousední Ukrajinu. Orbán podle serveru na setkání hovořil o tom, že si Putin nemůže dovolit prohrát, jelikož se v Rusku blíží volby, ale zároveň se mu nedaří si Ukrajinu podvolit vojensky a nastolit v ní spřátelený režim, a proto prý nyní Rusové chtějí udělat z Ukrajiny „neovladatelnou trosku“. Dle Orbána se tento krok Rusům daří. „Orbán vzkazuje Ukrajině, ať skončí,“ interpretují pak Orbánova slova někteří novináři.

Orbán: „Ukrajina? Afghánistán, troska.“ A Maďarsko naštve všechny ještě víc
Foto: Repro Youtube
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Slova Viktora Orbána před několika dny na setkání s novináři podle portálu RBK-Ukrajina hovořila o Ukrajině coby o „zemi nikoho“. Právě v tu prý sousední zemi dle výroku Orbána měli přeměnit Rusové a Ukrajina se dle něj postupně přemění v „neřiditelnou trosku“.

„Teď je to Afghánistán,“ řekl pak Orbán před několika dny podle serveru The American Conservative s tím, že jde o „zemi nikoho“.

Server tvrdí, že Orbán na setkání s konzervativci prohlásil, že si Putin nemůže dovolit prohrát a neprohraje, protože příští rok ho čekají nové volby a on nemůže kandidovat jako prezident, který prohrál válku. Navíc podle něj Rusko nemůže dovolit, aby NATO na Ukrajině vytvořilo svou přítomnost.

Doba, kdy Rusko mohlo Ukrajinu dobýt nebo nastolit spřátelený režim, už však dle něj také dávno minula, a proto se prý nyní snaží Rusové udělat z Ukrajiny neovladatelnou trosku, aby si ji Západ „nemohl nárokovat jako cenu“. „V tom se jim již podařilo uspět,“ mínil prý Orbán při přirovnání Ukrajiny k Afghánistánu.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Pane Fialo

jaký máte skutečný důvod k podporování Ukrajiny v tak obrovském rozsahu. Jsme malý stát , který má velké ekonomické problémy , není na důchody , zaostává zdravotnictví, školství, jsou problémy ve vězeňství a spousta dalších problémů . Na nic nejsou peníze , ale odkud se berou peníze na podporu Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Máte pravdu předsedo, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseOldasek , 01.02.2023 17:47:12
Orbán je jeden z mála střízlivě uvažujících politiků EU a jediný nebojící se to vyjádřit veřejně.

|  8 |  0

Další články z rubriky

Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

21:00 Srbský prezident: 3 až 4 měsíce do velké války v Evropě. Možná dřív

Velká konfrontace je blízko. „Ne víc než tři až čtyři měsíce,“ říká v rozhovoru pro švýcarský magazí…