Orbán bude v Praze jednat s Babišem, za Zemanem pojede do Lán

28. 11. 2018 14:22

Do Prahy v pátek přijede maďarský premiér Viktor Orbán (Fidesz). Dopoledne se setká v Kramářově vile s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Budou jednat o bilaterálních vztazích včetně hospodářské spolupráce i o evropské politice. Odpoledne přijme maďarského premiéra podle informací ČTK prezident Miloš Zeman na zámku v Lánech.

Orbán bude v Praze jednat s Babišem, za Zemanem pojede do Lán
Foto: EPP
Popisek: Viktor Orbán

Podle dřívějších plánů návštěvy by se Orbán měl sejít i s šéfy obou parlamentních komor, Radkem Vondráčkem (ANO) a Jaroslavem Kuberou (ODS), a s kardinálem Dominikem Dukou.

Babiš pro Orbána chystá pracovní oběd v Hrzánském paláci. „Tématy jednání bude bezpečnost a obrana a spolupráce v rámci Visegrádské skupiny. V oblasti evropských záležitostí budou mluvit mimo jiné o otázce migrace, novém víceletém finančním rámci i volbách do Evropského parlamentu,“ uvedl tiskový odbor Úřadu vlády.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Babiš navštívil Orbána v Budapešti na konci srpna, zaletěl za ním na zhruba tříhodinovou večeři. Probírali spolupráci visegrádské čtyřky, tedy Maďarska, Česka, Polska a Slovenska, evropskou politiku včetně migrace i ekonomické vztahy. Za velký potenciál tehdy označili zbrojní zakázky. Maďarský premiér si podle agentury MTI po srpnové schůzce se svým českým protějškem pochvaloval možnost jednat o problémech EU s „netradičním“ politikem. Zdůraznil, že jsou potřeba „neotřelé nápady“.

Zeman se s Orbánem setkal naposledy začátkem listopadu v Šanghaji. „Měl jsem také zajímavou schůzku s Viktorem Orbánem, kterému jsem blahopřál ke statečnému postoji v oblasti lidských práv, protože jedno z lidských práv je uchování kulturních kořenů, v daném případě evropských kulturních kořenů,“ prohlásil tehdy český prezident.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Mopslík Šídlo.“ Komentátor Vyoral pochybuje nad nezávislostí průzkumů preferencí, důvod zde

16:29 „Mopslík Šídlo.“ Komentátor Vyoral pochybuje nad nezávislostí průzkumů preferencí, důvod zde

Publicista Tomáš Vyoral si položil otázku, zda by novinář a politický komentátor neměl přiznat, že j…