Orbán s Kaczynskim spustili projekt na "záchranu Evropy"

7.9.2016 4:26 odp.

Maďarský premiér Viktor Orbán spojil síly s předsedou vládnoucí strany Právo a spravedlnost Jaroslawem Kaczynskim a společně se rozhodli, že započnou v Evropské unii kulturní kontrarevoluci. Oznámili to na konferenci v polské Krynici, kde se vzájemně chválil a Orbán dostal ocenění muže roku. Informuje Financial Times.

Orbán s Kaczynskim spustili projekt na "záchranu Evropy"
Foto: Presalocala.com
Popisek: Maďarský premiér Viktor Orbán

Orbán se spolu s Kaczynskim rozhodli vést kulturní kontrarevoluci, zatímco se plácali po zádech na konferenci v polské Krynici. „Miluji povídat si s přededou Kaczynskim, protože evropští politici jsou krátkozrací. Ale my nejsme,“ prohlásil Orbán v rámci politické debaty o „ekonomickém patriotismu“.

Společně s Kaczynskim kritizovali současnou EU, problémy s migrací, která se podle nich snaží „eliminovat historickou identitu“ a jejich diskuze se dotkla i „zápachu mezinárodního kapitálu“. Posléze se zavázali k tomu, že společnými silami unii změní.

„V Maďarsku máme takové rčení, že pokud někomu důvěřujete, můžete spolu krást koně,“ poznamenal Orbán. „Je to pár stájí a jedna opravdu velká zvaná Evropská unie, kde spolu s Maďary můžeme ty koně krást,“ doplnil ho s úsměvem Kaczynski.

Celý text zde

„Brexit je pro nás fantastickou příležitostí. Jsme na prahu historické kulturní chvíle,“ řekl Orbán s tím, že nadešel ten pravý čas pro kulturní kontrarevoluci. Nemá však smysl čekat na žádnou silnou osobnost, která se jí ujme, proto je nutné se toho chopit hned.

„Premiér Viktor Orbán nám dokázal, že v Evropě je možné cokoliv,“ poznamenal Kaczynski. „Dal jste nám příklad a my se z něj nyní učíme.“

Na konci konference dostal Orbán od organizace, která ji pořádala, ocenění „Muž roku“. Totéž ocenění dostal rok předtím právě Kaczynski.

„Od začátku jsme sledovali, co Poláci dělají. Tudíž aby bylo jasno... pan Kaczynski má můj respekt a uznání,“ poznamenal Orbán a dodal, že je Kaczynski mnohem zkušenější a znalejší než on sám, možná jen není tak barvitý ve svém vyjadřování.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: spa

Martin Exner byl položen dotaz

Dotaz

Vážený pane poslanče, po přečtení níže uvedeného článku, si dovoluji obrátit se na vás s následujícím dotazem. Píšte tam, že nás nás Rusko snaží zmanipulovat atd. My i mí přátelé nic takového nevidíme, sledujeme zprávy na čských tel. stanicích, posloucháme Radiožurnám, Country rádio, pohybujeme se ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proti „dezinformačním fekáliím z Ruska“ musíme zvýšit poplatek za ČT. Senátor Smoljak rozjíždí akci

22:36 Proti „dezinformačním fekáliím z Ruska“ musíme zvýšit poplatek za ČT. Senátor Smoljak rozjíždí akci

Senátor David Smoljak se opět pustil do boje za Českou televizi. Tentokrát ho pobouřil plán na škrty…