Ostravský primátor podpořil odpor proti pandemickým opatřením: Já proti tomu taky protestoval

25.07.2020 21:43

Kvůli šíření koronaviru se zpřísňují opatření po celé republice. V pondělí se v centru Ostravy konala demonstrace asi dvou tisíc lidí nespokojených s plošnými opatřeními, která o pár dní dřív zavedla krajská hygienická stanice. „Já osobně jsem proti nim protestoval taky,“ uvedl v Interview Plus ostravský primátor a člen předsednictva ANO Tomáš Macura k opatřením v Moravskoslezském kraji.

Ostravský primátor podpořil odpor proti pandemickým opatřením: Já proti tomu taky protestoval
Foto: Daniela Černá
Popisek: Primátor Ostravy Tomáš Macura

Lidé protestovali především kvůli povinnosti nosit roušky ve veřejné dopravě nebo ve vnitřních veřejných prostorách, proti omezení akcí na sto lidí a proti omezení provozu restaurací. Kromě jiného požadovali demisi ministra zdravotnictví Vojtěcha. Demonstrace, podle Macury, nebyly proti vládním opatřením, ale proti opatřením krajské hygienické stanice, která je nepřenositelně kompetentní k tomu, aby rozhodovala o regionálních opatřeních.

Na poznámku, že lidé na náměstí často zmiňovali chaos na straně vlády, říká: „Opatření, vůči kterým se zvedla vlna protestů, a já osobně jsem proti nim protestoval taky, to byla ta opatření hygieniků, což bylo vyhlášeno minulý pátek s okamžitou, vteřinovou platností. To byl ten problém.“

Označil za nepřijatelné, že pro pořadatele akcí, které se v ten den měly rozběhnout, jako Nefestival Colours of Ostrava, to podle Macury totiž znamenalo, „že si mají sbalit fidlátka a zavřít krám“.

Ministr zdravotnictví později přiznal, že byl o plánovaných hygienických opatřeních dopředu informován. „Jistě věděl, že se něco připravuje. Problém je v tom vyhlášení z minuty na minutu, což následně sám ministr zkritizoval. A nejen on,“ dodává Macura, který si celostátní opatření prý netroufá komentovat, jelikož ta, která platí na severu, jsou stále přísnější.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Andrej Babiš byl položen dotaz

Pohrdáte prací poslanců?

Proč vám vadí oslovení poslanec? Uvažujete o rezignaci? Mluvil jste o ní už po volbách, když jste mandát získal. Pak jste si ho sice nechal, ale do Sněmovny stejně téměř nechodíte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vyděšený Fiala: Proč hned po volbách nastoupil na Babiše? Podle Bobošíkové už je jasno

18:30 Vyděšený Fiala: Proč hned po volbách nastoupil na Babiše? Podle Bobošíkové už je jasno

Reakce na výsledek volby prezidenta jasně ukázala, kdo je kdo. Petr Pavel zvítězil, Andrej Babiš pro…