Ostrý spor Nečase a Pospíšila: Přinášíme zásadní doplnění

18.03.2014 15:47 | Zprávy

Exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil se ohradil vůči kritice bývalého premiéra Petra Nečase, který v týdeníku Euro kritizoval jeho práci. Pospíšil považuje Nečasova slova za nepravdy a mimo jiné odkázal i na svého někdejšího náměstka Daniela Voláka, který prý po Pospíšilově odchodu povýšil. To však Volák v reakci pro ParlamentníListy.cz uvedl na pravou míru. Vyjádřila se i poslankyně ODS Jana Černochová.

Ostrý spor Nečase a Pospíšila: Přinášíme zásadní doplnění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil a Petr Nečas

V rozhovoru pro týdeník Euro Nečas uvedl, že byl s Pospíšilovou prací dlouhodobě nespokojen, protože resort spravedlnosti pod jeho vedením nefungoval. „Jiří Pospíšil není týmový hráč. Jeho programový bod je pouze jediný a ten se jmenuje Jiří Pospíšil… Nebyl schopen resort rozpočtově zvládnout. Všichni moji ministři byli nuceni šetřit. On byl jediný, kdo v průběhu roku přicházel s dalšími a dalšími požadavky. A nikoli malými. Byly to částky, které se pohybovaly okolo miliardy korun. Odmítal řešit věci, které byly nepopulární a byly mediálně velmi těžko prodejné,“ řekl Nečas.

Vzpoura vězňů

A uvedl příklad: „Když byla kapacita 18 tisíc vězňů brutálně překročena, až na 23 tisíc, odmítal se tím zabývat. Veřejnost vůbec nebyla informována o tom, že se díky Vězeňské službě podařilo zabránit řetězové, dobře organizované vzpouře. Vězni měli k dispozici síť mobilních telefonů, sekery a nože vyrobené z trubek a ocelových dílů. Navzdory tomu, co dělal Jiří Pospíšil, se podařilo ještě v zárodku tuto vzpouru potlačit. Kdyby proběhla, tak by měla velmi dramatický průběh. Já už jsem zuřil.“

Potěmkinova vesnice

Poslední kapkou pak pro Nečase bylo, když Pospíšil poslal další žádost o peníze. „A ta mi na stůl doputovala vzápětí potom, co jsem mu předchozí zamítl. On poslal další žádost, kterou podepsal, aniž věděl o tom, že poslal tu už zamítnutou. To už byl pro mě vrchol,“ sdělil Nečas s tím, že tomuto stavu prý odpovídala i tehdejší válka v soustavě státního zastupitelství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Petr Kupka

Zajímalo by mě, jaký je zájem o kandidaturu za SOCDEM?

Hledal jsem totiž kandidáty, ale žádné jsem ani na vašich stránkách nenašel. Nebo jich snad máte tolik, že nevíte koho vybrat? To dost pochybuji, když od vás dost politiků přešlo jinam, což teda já neschvaluju a takové politiky nevolím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

13:14 Noviny v Česku jako Rudé právo roku 1953. Pohádkář Hučín. Krajan z USA, od něhož nechcete pěstí

„To, co slyším, že se děje v Česku, mi připadá, jako bych četl Rudé právo z třiapadesátého roku. Jen…