Ostuda? Politik, který chce vládnout Praze, tlačil podporu pro chudé svým „kámošům.“ Ti prý bídu netřou

30.09.2018 21:05

O poslanci, starostovi Prahy 7 a kandidátovi na primátora Prahy Janu Čižinském z hnutí Praha sobě píše Dušan Šrámek na serveru Reflex.cz. Podle všeho se totiž snažil dohodit půl milionu z pražského rozpočtu svým známým. Podle Reflexu ale zatajil důležité okolnosti.

Ostuda? Politik, který chce vládnout Praze, tlačil podporu pro chudé svým „kámošům.“ Ti prý bídu netřou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Čižinský
reklama

A o co jde? Jde o rodinu Slánských, jimž se v Praze narodila čtyřčata. Čižinský následně píše, jak zná maminku dětí, která je kmotrou jeho dcery, a tatínka že učil na gymplu. Po prázdninách pak Čižinský navrhuje na zastupitelstvu hlavního města schválení půlmilionového daru na pořízení devítimístného automobilu. Lobboval za ně a tvrdil, že rodina potřebuje pomoc. To, že matka dětí je kmotrou jeho dcery, však dle Reflexu při lobbování zamlčel. 

Původní text ZDE.

Anketa

Mělo se Československo v roce 1938 bránit Hitlerovi?

70%
30%
hlasovalo: 2634 lidí

„Vždy tak hovorný Čižinský, který se rád šťourá ve všech možných detailech, pokud jde o politické protivníky, rovněž zamlčel, že rodina je dobře situovaná, protože manžel podniká, a rodina Slánských rozhodně bídou netrpí. Když kupovala byt v řadovém domku v Hostivicích, složila více než dvě třetiny kupní ceny, tj. 2 880 000 korun, v hotovosti. Na zbylých 1 300 000 korun si vzala hypotéku u České spořitelny na třicet pět let. Prarodičům navíc patří třetina činžovního domu v Mostecké ulici, kde provozují prodejnu skla,“ popisuje server Reflex.cz a píše i o tom, jak otec i syn Slánští podnikají. Čižinský pak podle serveru zamlčel i to, že Slánský junior má sice trvalé bydliště v Praze 1, ale reálně bydlí právě v Hostivicích, takže není důvod, aby získal podporu hlavního města. 

Návrh Čižinského zastupitelé následně neschválili, deset pravicových zastupitelů se však dohodlo, že přispějí ze svého. Nyní jsou konsternovaní. „Když jsem slíbil svůj osobní dar, neznal jsem všechny souvislosti. Pochopitelně že to nezruším, ta rodina za to nemůže. Ale od Čižinského to považuji za podraz,“ řekl pak jeden z politiků, jenž na rodinu přispěl.

Jan Čižinský získal poslanecký mandát na kandidátce KDU-ČSL, čímž ze Sněmovny „vystrnadil“ Daniela Hermana. Čižinský členství v lidovecké straně nejprve pozastavil, později o něj zcela přišel a do komunálních voleb nyní coby kandidát na primátora jde v čele vlastního hnutí Praha sobě. Svou veřejnou prezentaci zakládá na vizitce úspěšného starosty Prahy 7, kterou podle svého výkladu řídí transparentním a progresivním způsobem.

VIDEO Jak Čižinský vnímá sebe sama:

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

4:43 V ODS se štítí Babiše? Zapomeňte. Plán s krycím názvem „Upocenej“ se týká úplně jiných postav. Začal boj, na oběti se nehledí

Řadu týdnů ParlamentníListy.cz bedlivě mapují dění v ODS. To se oproti zvyklostem přesunulo z centra…