Otázka: Kde všude v Česku mají Palestinci výbušniny?

02.01.2014 6:43

Explozi trezoru, která si ve středu vyžádala život palestinského velvyslance v České republice Džamála Muhammada Džamála, způsobila podle policie neodborná manipulace s bezpečnostní schránkou. Bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v souvislosti s výbuchem vznáší tři zásadní otázky, o které se podělil s deníkem Blesk.

Otázka: Kde všude v Česku mají Palestinci výbušniny?
Foto: Česká televize
Popisek: Bývalý náčelník Vojenské zpravodajské služby, generál v záloze Andor Šándor

Nejmenovaný palestinský představitel, kterého cituje agentura Nová Čína, nevylučuje úmyslný výbuch, který měl diplomata zabít. Palestinské úřady prý nevylučují, že se Džamál stal obětí "atentátu". S tím ale nesouhlasí bezpečnostní expert Andor Šándor.

"Neumím si představit, že by to byl teroristický čin. Nic tomu zatím nenasvědčuje. A to hned z několika důvodů. Česko nikterak nefiguruje v blízkovýchodním mírovém procesu. Myslím tím aktivně. Neumím si tedy představit, že by se někdo vmísil do tohoto konfliktu právě skrze palestinského velvyslance v Česku," řekl Šándor.

V souvislosti s explozí vznáší exšéf vojenské rozvědky tři zásadní otázky. Tou první je, kde všude na našem území mají Palestinci výbušniny. Druhou otázkou je, jak je možné, že takto velké výbušniny slouží k ochraně trezoru. Poslední otázkou, která podle Šándora stojí za zamyšlení, je, co tak důležitého muselo v trezoru být, že ho chránila výbušnina.

Možná se vedení města zbláznilo, napsal Haas

Tvrzení policie, že okolnosti nenasvědčují teroristické akci, ale naopak nevěří někdejší poradce exprezidenta Václava Klause či expremiéra Mirka Topolánka Tomáš Haas. Ten se na sociální síti Facebook vyjádřil k pokračujícímu vyšetřování smrti palestinského diplomata po výbuchu v jeho pražském bytě. V České republice prý uvěříme i sebevětšímu nesmyslu, svědčí o tom aktuální pokus o vysvětlení tragické události.

"Kapacita našich občanů uvěřit sebenesmyslnějším vysvětlením čehokoliv je obdivuhodná," podivuje se Haas úvahám, které se teď objevují v českých médiích.

K zamyšlení ho vede především to, proč krizový štáb hlavního města nařídil evakuaci obyvatel blízkých budov. Z toho je podle něj zřejmé, že "buď pyrotechnici objevili v budově velvyslancova bytu, nebo sousední budově, rovněž ve vlastnictví, nebo v užívání palestinské ambasády další výbušniny v neurčitém, ale zřejmě velkém množství, nebo se pan primátor, členové krizového štábu, policejní prezident a vedení záchranného systému všichni najednou zbláznili," poznamenal Haas.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: adr

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

22:44 Kšefty, tlachalové! Okamura, Hamáček, Vondráček a Ondráček se servali kvůli migraci

Zástupci stran a hnutí vystoupili v další předvolební debatě Speciál 360°: Hlas lidu vysílané na CNN…