Otče Halíku, nelžete a nešiřte islámskou propagandu, píše bývalý muslim

20.11.2013 14:40 | Zprávy
autor: pan

Kněz Tomáš Halík nejprve okomentoval kritiku ze strany muslimek, které nemohou v pražské škole v Ruselské ulici nosit své šátky. Podle něj se šátek nosit nesmí, ale za to srp a kladivo ano. Vzápětí se ozval bývalý muslim Lukáš Lhoťan, který kněze vyzval, aby o tomto problému nelhal.

Otče Halíku, nelžete a nešiřte islámskou propagandu, píše bývalý muslim
Foto: halik.cz
Popisek: Filozof a katolický kněz Tomáš Halík

„Učme se žít s růzností, pokud neporušuje práva jiných. … Che Guevara a srp a kladivo na tričku se do školy nosit smějí, muslimský šátek, křížek či jarmulka ne,“ uvedl Tomáš Halík v rozhovoru pro týdeník Respekt.

Na to reaguje Lukáš Lhoťan – a tvrdí, že Halík lže. „Na základě analýzy mediálních zpráv vyznívá, že jste k závěru o tom, že ředitelka školy zakázala muslimkám nosit náboženský symbol (šátek na hlavě), mohl dospět skrze kampaň těchto muslimek, lidskoprávních organizací (hlavně Organizace pro pomoc uprchlíkům) a islamofilů, kteří začali rozhlašovat, že ředitelka zakázala muslimkám nosit náboženský symbol (šátek),“ vysvětluje na svém blogu.

„Toto je ovšem lež a klasická ukázka toho, jak islamisté a jejich lidskoprávní spojenci záměrně vyvolávají falešné představy a manipulují s fakty ve prospěch svých zájmů. Jmenovaná škola si určila řád, že NIKDO nesmí chodit do vyučování se zahalenou hlavou. Tedy nejen šátkem, ale i kapucí apod. Pani ředitelka jasně řekla, že jí nejde o NABOŽENSKÝ symbol islámu, ale o to, aby se se všemi žáky zacházelo stejně. Tedy, aby nebyli někteří žáci PRIVILEGOVÁNI na úkor ostatních,“ dodává.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

10:59 Obstrukce? Ústavní soud posvětil zbraň proti nim. Už Fialovi

Zaseknutý parlament. To je výsledek „práce“ opozice a jejích obstrukcí. Podle zdrojů ParlamentníchLi…