Ovčáček: Pan prezident dal slovo voličům, že žádnou osobní kampaň nepovede a toto slovo dodržuje

09.01.2018 14:03

Prezident Miloš Zeman se dnes odpoledne na Pražském hradě sejde s předsedou hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomiem Okamurou. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček to řekl na dnešní tiskové konferenci. Oba politici budou podle něj den před hlasováním Sněmovny o důvěře pro vládu Andreje Babiše (ANO) probírat „zajímavá témata“. Zemana dnes čeká i schůzka se slovenským premiérem Robertem Ficem.

Ovčáček: Pan prezident dal slovo voličům, že žádnou osobní kampaň nepovede a toto slovo dodržuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček
reklama

Schůzku s Okamurou si Zeman domluvil už před měsícem, kdy se účastnil sjezdu SPD. Hnutí ho následně nepřímo podpořilo v prezidentské volbě, když mimo jiné vyzdvihlo jeho práci a přijalo usnesení, podle kterého by měl být i po lednových volbách na Hradě člověk, který bude podporovat přímou demokracii, bude bojovat proti migraci, islamizaci a bude bojovat za národní zájmy. „Budou to jistě zajímavá témata, ale dopředu nic prozrazovat nebudu,“ řekl k dnešnímu setkání Ovčáček. Informovala o tom ČTK.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • místopředseda PS PČR

Dnes odpoledne Zeman společně s kardinálem Dominikem Dukou zahájí výstavu ke 100 letům vzniku Československa – V základech státnosti. Vystavena bude mimo jiné Zlatá bula sicilská a další vzácné archiválie. Následovat bude setkání s Ficem, po kterém se oba zúčastní společenského večera u příležitosti zahájení oslav výročí. Ovčáček odmítl, že by akce byla předvolební kampaní s odkazem na to, že se budou účastnit i ústavní činitelé.

Do pátku nechystá Zeman žádnou předvolební akci, podle mluvčího dodržuje své slovo, že nepovede osobní volební kampaň. V pátek se Zeman, který obhajuje mandát, chystá odevzdat svůj hlas v prezidentské volbě na Praze 5,  po uzavření volebních místností bude sledovat sčítání hlasů v Loretánské ulici. „Pan prezident dal slovo voličům, že žádnou osobní kampaň nepovede a toto slovo dodržuje,“ zdůraznil mluvčí.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na druhé straně prý Miloš Zeman nebrání žádnému z občanů, aby ho podpořil. Nebrání se tedy ani podpoře, které se mu dostalo od spolku Přátel Miloše Zemana. Spolek nechal vyvěsit po České republice billboardy s heslem „Zeman znovu“. Prezident tyto billboardy řádně zahrnul do nákladů na volební kampaň.

Hradní mluvčí se také odmítl vyjadřovat ke zprávě Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF). „To je věc Poslanecké sněmovny. Pokud jednou bude pan prezident poslancem, jistě se k tomu vyjádří,“ zaznělo z úst Jiřího Ovčáčka. Až se bude jednat o důvěře vládě. Prezident ve Sněmovně vystoupí a z patra pronese projev, ve kterém se vyjádří celkově k celé vládě, dodal mluvčí. 

V pondělí Zeman absolvoval v Lánech schůzku se svým předchůdcem na Hradě Václavem Klausem. „Probírali aktuální témata,“ konstatoval Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…