Ovčáček bez servítků: Extremisté z hnutí STAN ohrožují českou demokracii!

17.05.2018 18:15

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček nešetří kritikou některých senátorů za to, že chystají ústavní žalobu na prezidenta republiky. Zvláště senátoři z klubu Starostové a nezávislí prý nemají jiný program, než jen okopávat kotníky prezidentovi.

Ovčáček bez servítků: Extremisté z hnutí STAN ohrožují českou demokracii!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mluvčí prezidenta republiky Jiří Ovčáček

Senátoři z hnutí Starostové a nezávislí už mají plné zuby toho, jak podle nich prezident poškozuje dobré jméno České republiky v zahraničí. Podle představitelů horní komory prezident poškodil pověst České republiky, když hovořil o tom, že se v Česku vyráběl jed novičok. Tohoto tvrzení se chopila Ruská federace a obvinila Velkou Británii, že neprávem útočí na Rusko v kauze bývalého ruského agenta Sergeje Skripala, jenž byl otráven na britské půdě jedním z typů jedu ze skupiny novičok. Britská premiérka Theresa Mayová dala jasně najevo, že podle jejích informací mají v útoku na Skripala prsty Rusové.

Představitelé českých tajných služeb a další odborníci Zemanovo vyjádření korigovali. Novičok se prý u nás jen zkoumal v mikroskopickém množství, a to ještě ne ten typ, kterým byl otráven Skripal.

Mezi Hradem a některými odborníky či senátory to od té doby jiskří. Oleje do ohně přilili právě senátoři z hnutí STAN, kteří chtějí na Zemana podat ústavní žalobu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček na jejich plán rychle zareagoval vlastním ostrým prohlášením. „Extremisté ze STAN dalším útokem na přímo zvoleného prezidenta republiky ohrožují demokracii a svobodu v ČR,“ napsal hradní mluvčí.

V Českém rozhlasu pak také na jejich adresu uvedl, že nemají žádný program. Jediné, čím se tedy podle Ovčáčka zviditelňují, jsou útoky na hlavu státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

14:20 Copak je to za radary? Havlíček, nástup! Metnar musel vysvětlovat, ale už je tu vtipné FOTO

Po odvolaném ministru dopravy Vladimíru Kremlíkovi (ANO) čelí velkému tlaku další ministr za hnutí A…