Ovčáček dělá propagandu jako Rusové, vzkazuje muž, kterého sebrali za výkřiky na Zemana. A chystá prý žalobu

01.11.2015 11:39

Člen protestního hnutí oMen skončil v den státního svátku v poutech poté, co provolával slávu prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi. Činil tak v okamžiku, když prezident Zeman pokládal věnec k soše T. G. Masaryka. Chtěl navíc odkrýt podobiznu Havla na své hrudi s nápisem Zeman – ruský šváb. Aktivisté se hodlají proti počínání policie bránit, a to i soudní cestou. Ostrý vzkaz poslali i mluvčímu prezidenta Jiřímu Ovčáčkovi.

Ovčáček dělá propagandu jako Rusové, vzkazuje muž, kterého sebrali za výkřiky na Zemana. A chystá prý žalobu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman předal státní vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu
reklama

„Incident nepovažujeme za hru, při které nás bude prezidentská ochranka lovit jako uličníky, jsme dospělí lidé, jednáme v souladu s Ústavou ČR a budeme svá práva bránit soudně, protože demokracie za to stojí,“ píše v oficiálním vyjádření protestní hnutí oMen. Aktivistům se velmi nelíbí, že byl jejich člen za pokojné vyjádření názoru zadržen, delší čas spoután na rukou a vyslýchán. Zatím nevědí, jakého si vyberou právníka, ale až nějakého budou mít, poradí se s ním, zda podat stížnost na postup policie či trestní oznámení.

Ovčáček kráčí ve stopách ruské propagandy

Server Lidovky.cz připomíná, že zatčený aktivista nizozemského původu Otakar van Gemund nebyl v hledáčku policie poprvé. Ocitl se v něm, když protestoval proti neochotě Václava Klause podepsat Lisabonskou smlouvu. Strážci zákona nespustili aktivistu z očí ani loňského 17. listopadu, když na Albertově létaly na prezidenta Miloše Zemana vajíčka. Otakar van Gemund žije v České republice od roku 1989.

Policisté protestujícího aktivistu neupozornili na nějaký přestupek, jen ho povalili na zem, aniž na někoho útočil. Tak aspoň incident popisuje skupina oMen, a proto se proti němu hodlá bránit právní cestou.

Aktivisté však nešetří ani prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka, který na adresu aktivistů poznamenal na sociální síti Twitter, že aktivisté vykřikovali během poslechu české hymny poté, co prezident položil věnec k soše T. G. Masaryka. Členové oMen ale prohlašují, že v době jejich protestu hymna nehrála, Ovčáček si to vymyslel, aby dehonestoval odpůrce prezidenta Zemana, což je ovšem nepřekvapuje.

„Skupinu oMen nijak nepřekvapuje zavádějící komentář pana Ovčáčka o výkřicích během hymny, je to jeho standardní způsob, jak splácáním více věcí dohromady dehonestovat protivníka. To je totiž metoda, kterou hojně využívá ruská propaganda,“ vzkázali nepřímo Ovčáčkovi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stop umlčování jiných názorů! Osobnosti USA sepsaly dopis. Ta jména! Respekt bude koukat

11:50 Stop umlčování jiných názorů! Osobnosti USA sepsaly dopis. Ta jména! Respekt bude koukat

Konec odvolávání a ideovým čistkám v USA. Po tom nevolají republikáni, ale levicoví intelektuálové a…