P*ča, bílý vůl i řeči o poměrech v KSČM. Kolem Ransdorfa je i nadále rušno

07.12.2015 9:48

Poněkud mysterióznímu případu zatčení europoslance Miloslava Ransdorfa ve Švýcarsku se obsáhle věnuje také nejčtenější český deník Blesk. Celé kauze věnuje téměř dvě strany. Kromě toho, že zopakoval základní, již dříve zveřejněná fakta k celé kauze, přináší také některé pikantnosti, které celý případ staví do zajímavého světla. A všímá si i toho, že ještě dříve, než se objevily první konkrétní informace, vzbudil Ransdorfův případ nebývalé veselí na internetu.

P*ča, bílý vůl i řeči o poměrech v KSČM. Kolem Ransdorfa je i nadále rušno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Miloslav Ransdorf

List zveřejňuje některé koláže, které se na síti objevily. Například fotografii bývalého moderátora soutěže „Chcete být milionářem?“ Vladimíra Čecha, kterak drží v ruce papírek s nápisem „9 500 000 000 Kč Devět a půl miliardy“. Vedle je zobrazena fotka Ransdorfa s černými brýlemi a doutníkem v ústech a s dovětkem „První vítěz soutěže Chcete být miliardářem?“

Randyho parťáci

Na internetu se objevila i tato hláška: „Radio Jerevan hlásí: Informace, že Miloslav Ransdorf je na Krymu, není úplně pravdivá. Ve skutečnosti není na Krymu, ale chystá se do krimu.“

List publikoval také fotokoláž titulní stranu časopisu Forbes, které vévodí Ransdorfova fotografie, pod kterou se vyjímá obrovitý titulek „Najbohatší“.

Vtipálci využili také zřejmě plakát k filmu Dannyho parťáci, kde na místě titulního hrdiny umístili fotku Ransdorfa a k tomu přidali nápis „Randyho parťáci“.

V narážce na lednovou vlnu solidarity s redakcí francouzského časopisu Charlie Hebdo, kdy se na manifestacích vyjadřujících solidaritu s oběťmi objevovalo heslo „Je suis Charlie“ (všichni jsme Charlie), přetiskuje deník také koláž, na níž je k Ransdorfově fotce připsáno „Je suis Miloslav“.

Z webu je také hláška z legrace připisovaná Ransdorfovi: „Nic jsem nechtěl ukrást a ta částka taky nesouhlasí.“

Suchá je pí*a!

Novinář Jindřich Šídlo z Hospodářských novin pak na svém twitterovém účtu zveřejnil fotografii čtveřice mužů v maskách držících samopaly, k čemuž připsal: „Na záběru bezpečnostní kamery M. Ransdorf druhý zprava.“

Deník také píše, že nevraživost mezi šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a Ransdorfem má prý „blonďatou příčinu“. Do ostré roztržky se prý dostali kvůli Ransdorfově letité a oddané asistentce Heleně Suché. Před loňskými volbami ji prý rozhořčily fauly v kampani a napsala to všem okresním výborům komunistů. List také s odvoláním na levicového publicistu Milana Rokytku a další svědky uvádí, že na volebním štábu pak Filip místo gratulací k senzačnímu úspěchu na čerstvého europoslance Ransdorfa řval: „Suchá je pí*a!“ Ransdorf pak prý mlčky odešel a řekl, že s Filipem se už nehodlá stýkat.

Honzejk: Komunisté nechtěli, aby byl Ransdorf europoslancem

Blíže pak pozadí nevraživosti Filipa, potažmo části KSČM k Ransdorfovi vysvětlil dnes v ranním vysílání Radiožurnálu novinář Petr Honzejk. Mluvil v tom smyslu, že KSČM před posledními volbami do Evropského parlamentu udělala vše proto to, aby se Ransdorf do EP nedostal. Důvodem byl fakt, že Ransdorf měl už v té době za sebou pár lapálií. Naletěl v obchodu s obrazy, při jízdě autem srazil chodce na přechodu a fyzicky napadl reportéra nizozemského média. Proto ho zařadili na podle komunistů nevolitelné místo. Jenže Ransdorf vedl před volbami vlastní kampaň a díky preferenčním hlasům se do EP dostal. Takže se prý nepovažuje být europoslancem za KSČM, ale spíš sám za sebe.

Vyhlašme Švýcarsku těžké hospodářské sankce

Komentátor časopisu Reflex Jiří X. Doležal si vzal na paškál Ransdorfovo vysvětlení svého zatčení ve Švýcarsku. Na webové stránce časopisu k němu napsal ironickou poznámku. Nejprve cituje z Ransdorfovy tiskové zprávy, kterou poslal médiím, a v níž celou záležitost vysvětluje ze svého úhlu pohledu. „Navštívil jsem Kantonalbank Zürich, abych se pokusil otevřít komunikaci mezi Kantonální bankou Zürich a panem V. H., majitelem významného konta v této bance, s nímž Kantonální banka již téměř 10 let nekomunikuje.“

Vzápětí pak komunistický europoslanec dodává: „Bylo to divné i proto, že panu V. H. pravidelně chodily výpisy z této banky.“ Podle Doležala to ale nedává smysl. „Banka buď nekomunikuje, nebo posílá výpisy – tedy komunikuje. Obojí najednou nejde,“ píše komenátor.

„Lidé kolem pana V. H., především jeho manažer, pan P. G., se domnívali, že mohu s bankou otevřít komunikaci, a proto mne vybavili plnou mocí, která mne k tomuto jednání opravňovala,“ uvádí dále Ransdorf ve svém prohlášení. „Jasně, až mi pošlou ze spořky vyúčtování, co se mi nebude líbit, brnknu do europarlamentu a některý z poslanců to pro mne zaběhne do banky vyřídit,“ píše Doležal ironicky.

Poukazuje i na to, že Ransdorf o svém výslechu ve Švýcarsku píše následující: „Na všechny mé zpřesňující dotazy (vyslýchající komisař) odpovídal neochotně a neurčitě.“ K tomu Doležal ironicky dodává: „Stav, kdy nějaký švýcarský vyšetřovatel odpovídá na otázky jím vyslýchaného občana neochotně a neurčitě, je neúnosný a prokazuje jasnou diskriminaci Čechů, komunistů a europoslanců Švýcarskou federací a Curychem zvlášť. Proto vyzývám českou vládu, aby okamžitě vyhlásila Švýcarsku když ne válku, tak alespoň těžké hospodářské sankce, které arogantní zemi helvétského kříže ekonomicky položí na lopatky.“

Bývalý čelný politik ODS Miroslav Macek v možné narážce na Ransdorfa uvedl: „Doposud jsme znali jen ‚bílé koně‘. Teď k nim přibyl ‚bílý vůl‘…“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

22:37 Mám blbou zprávu... Babiš zúčtoval s kritiky a „napráskal“ Piráta. Nepotěší příznivce Zemana

Předseda vlády Andrej Babiš sepsal další provolání k národu známé pod značkou „čau lidi“. Tentokrát …