PL našly víc než rok starý citát státního zástupce Šarocha. Budete se divit, co tehdy řekl o policistech, kteří makají na Babišovi a dalších

10.09.2019 12:31

Poté, co Deník N přinesl informaci, že stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) a dalších obviněných v kauze firmy Čapí hnízdo bude zastaveno, se v médiích často objevovala informace, že státní zástupce Jaroslav Šaroch změnil svůj právní názor. Přitom již minulý rok v květnu uvedl, že pokud nebude mít policejní orgán důkazy, není vyloučeno, že trestní stíhání může být zastaveno.

PL našly víc než rok starý citát státního zástupce Šarocha. Budete se divit, co tehdy řekl o policistech, kteří makají na Babišovi a dalších
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš při rozhovoru pro PL
„Šaroch změnil názor v kauze Čapí hnízdo, uvedl mluvčí pražských státních zástupců Aleš Cimbala. Vedoucí státní zástupce nyní zjišťuje, zda je změna zákonná a důvodná,“ informovala například ČT24.
 
„Žalobce změnu svého rozhodnutí, jehož obsah není znám, nyní předložil svému nadřízenému vedoucímu státnímu zástupci. Ten bude zkoumat, zda Šaroch dostatečně odůvodnil změnu svého právního postoje. Šarochovo rozhodnutí se tedy ještě může změnit. O tom, že Šaroch předložil konečné rozhodnutí v kauze Čapí hnízdo, v jehož rámci změnil svůj původní právní názor,“ řekl také pro deník Echo24 mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.
 

Anketa

Chcete, aby šel Andrej Babiš do vězení? Ať už za cokoliv.

13%
87%
hlasovalo: 21553 lidí
 
Média sice hovoří o změně Šarochova rozhodnutí, přitom již v květnu minulého roku, jak si všimly právě ParlamentníListy.cz, přišel deník Právo s informacemi, že podle mínění Šarocha ve zmiňovaném usnesení nejsou dosavadní důkazy získané policií dostačující.
 
„Nelze však vyloučit, že později bude odůvodněno zastavení trestního stíhání všech jmenovaných obviněných, nebo třeba jen některého z nich, neopatří-li policejní orgán důkazy, kterými by svá tvrzení uvedená v napadeném usnesení dostatečně podpořil,“ napsal žalobce.
 
Právo také uvedlo, že závěr policie není konečný. „Závěr policie o tom, že skutek, pro který je trestní stíhání zahajováno, byl spáchán obviněným, není konečný a nemusí být ani v plné míře hodnověrný,“ uvedl žalobce v dokumentu.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hyeny! Gott se nemůže bránit, ale... V Soukupovi bouchly saze

9:50 Hyeny! Gott se nemůže bránit, ale... V Soukupovi bouchly saze

Generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup v pořadu Jasně a stručně prozradil, že má nutkavou pot…