Pachatelům přestupků bude hůř. Vláda na ně chystá registr a mnohatisícové pokuty

17.05.2014 20:14

Resorty vnitra a spravedlnosti spustily přípravu registru přestupků. Mimo to také počítají se zvýšením finančních sankcí za páchání přestupků, zvláště v okamžiku, kdy budou páchány opakovaně. Server Echo24.cz informuje o tom, že za některé přestupky, jako např. odhazování odpadu mimo vyhrazená místa, bude hrozit pokuta padesát, resp. pětasedmdesát tisíc korun.

Pachatelům přestupků bude hůř. Vláda na ně chystá registr a mnohatisícové pokuty
Foto: hns
Popisek: Fotokoláž.
reklama

„Doposud se uvažuje o evidenci některých z přestupků na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi, na úseku zemědělství a myslivosti, na úseku obrany České republiky, proti veřejnému pořádku, proti občanskému soužití a proti majetku. Rozsah takto centrálně evidovaných přestupků může samozřejmě být změněn v návaznosti na připomínkové řízení,“ uvedl vedoucí tiskového oddělení Ministerstva spravedlnosti Jiří Hovorka.

Za založení skládky či odhazování odpadu mimo veřejná místa bude hrozit pokuta 50 tisíc a za opakování přestupku až sedmdesát pět tisíc. Za znečištění veřejného prostranství má hrozit pokuta 20 tisíc korun a při opakování přestupku ještě o deset tisíc víc. Resorty však zatím zvažují časovou lhůtu, během které by se opakování přestupku mělo prodražit. V úvahu přichází jeden až dva roky. Údaje by z registru také mizely, a to automaticky po pěti letech nebo i dříve na základě rozhodnutí příslušné instituce.

Samotné založení registru prý podle odhadů vyjde na 37 milionů korun a provoz bude stát přibližně deset milionů korun ročně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…