Padají žaloby. Naštvaní restauratéři rozjeli společnou akci proti vládě

22.12.2020 18:29

Vláda porušuje ústavu a vydává likvidační nařízení. I to tvrdí mnozí restauratéři, hoteliéři a další podnikatelé, kteří nesouhlasí s protiepidemickými opatřeními. V Praze dnes představili protestní petici. Píše to server iDnes.cz.

Padají žaloby. Naštvaní restauratéři rozjeli společnou akci proti vládě
Foto: archív autora
Popisek: klávesnice

Řada provozovatelů se podle petice dostala kvůli nařízením vlády na hranu svých možností. I proto se mnozí z nich chystají podávat žaloby. V současné době jsou totiž hospody a restaurace již potřetí letos uzavřeny. Hotely pak kvůli protiepidemickým opatřením nemohou nabízet pobyty k rekreačním účelům. 

Petice nese název Za normální svět, sběr podpisů odstartoval v 10 hodin dopoledne. „Naším společným cílem je zastavení tohoto jednání, zrušení všech vládních nařízení a ukončení nouzového stavu,“ uvedl ze společného prohlášení Jakub Olbert. Ten je majitelem pražské restaurace Šeberák, jež v listopadu navzdory vládním opatřením otevřela.

Olbert dodal, že nezpochybňuje vážnost současné situace, chce však, aby došlo i k minimalizování ztráty plynoucí ze zastavení života naší země a její ekonomiky.  

Olberta podpořil i provozní pivovaru Malý Janek Jiří Janeček, který dodal, že se snaží nezastupovat jenom restauratéry a hoteliéry, ale všechny podnikatele, kteří jsou dotčeni nesmyslnými opatřeními vlády. V tuto chvíli je dle jeho slov zhruba 900 petičních míst. 

„Není to o kompenzacích, ale o tom, že nám byly významně omezeny osobní svobody. Řada společností není schopna dopředu zaplatit ani korunu tak, aby na kompenzaci dosáhla. To není pomoc, ale vydírání,“ dodal Janeček. Představení petice se zúčastnili také majitelka Luční boudy v Krkonoších Klára Sovovová nebo David Biksadský, jenž je správcem webu Chcípl PES. 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já přivedl hnutí do Sněmovny, skoncovali jsme s Babišem. Farský potom, co mu hnutí řeklo, ať pustí mandát

4:00 Já přivedl hnutí do Sněmovny, skoncovali jsme s Babišem. Farský potom, co mu hnutí řeklo, ať pustí mandát

Poslanec Jan Farský složí na žádost svého hnutí mandát. V příspěvku na sociálních sítích ovšem své r…