Pamětník Filip se naštval na Piráty: Takto se tu chovali Sládkovi republikáni

30.01.2020 17:21

Šéf komunistů Vojtěch Filip dnes nařkl Piráty z toho, že se nechutně předvádějí, a připodobnil je k republikánům Miroslava Sládka, kteří se objevovali v české politice v 90. letech. Podle Pirátů je ale Filipovo vyjádření vrcholem demagogie. Filipovi vadilo, že Piráti svými interpelacemi na nepřítomného premiéra Andreje Babiše zabrali téměř polovinu dopoledního bloku jednání Sněmovny.

Pamětník Filip se naštval na Piráty: Takto se tu chovali Sládkovi republikáni
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda KSČM Vojtěch Filip
reklama

Právě nepřítomnost Babiše byla podle Filipa důvodem, aby Piráti se svými interpelacemi nevystupovali nebo se obraceli na přítomné ministry. Ke slovu se dostal poté, co pirátská poslankyně Olga Richterová hovořila k nepřítomnému Babišovi a ptala se ho, proč se slevy na jízdné nevztahují i na invalidní důchodce.

„To je opravdu nechutné,“ zahlásil Filip s tím, že by se Richterová měla obrátit na věcně příslušného ministra. „I ostatní poslanci mají své voliče a mají právo se ptát,“ dodal s tím, že Piráti snad svým vystoupením chtějí zabránit poslancům ostatních stran probrat své vlastní interpelace na přítomné ministry.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš ale Filipovi vysvětlil, že se slevami na jízdné přišel právě premiér, proto byl dotazován. A právě opětovná absence českého premiéra byla Piráty hodně kritizovaná. „Co předvedl místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Filip, to je naprostý vrchol demagogie,“ prohlásil na adresu Filipa pirátský poslanec Jan Lipavský, jak informuje server iDNES.cz.

Filip poté vysvětloval, že Babišovu absenci nijak nehájí, jen chce dát prostor k interpelacím i ostatním poslancům. Chování Pirátů pak připodobnil ke Sládkovu Sdružení pro republiku – Republikánské straně Československa. „Občané to odměnili tím, že je v roce 1998 už do Poslanecké sněmovny nezvolili,“ rýpl si šéf KSČM směrem k Pirátům.

Piráti kvůli další absenci premiéra shodně vypsali písemné interpelace, ve kterých se tážou, zda Babiš ještě někdy do Sněmovny přijde. Ten odpověděl, že se letos určitě uvidí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…