Pane Babiš, vyrazíte někoho z vlády? Premiér se vyjádřil ke včerejší schůzi ČSSD

22.11.2018 12:51

Andrej Babiš se v krátkém interview s novináři na ČT vyjádřil k rozhodnutí ČSSD odejít ze sálu, když se bude hlasovat o důvěře vládě. „Nesmyslná pseudoaféra,“ nazval akci novinářů a opozice. Pozici ČSSD prý chápe a žádné personální změny prý požadovat nebude. „Myslím, že není žádná vládní krize, my normálně fungujeme, my zasedáme, my rozhodujeme,“ prohlásil premiér o současné situaci.

Pane Babiš, vyrazíte někoho z vlády? Premiér se vyjádřil ke včerejší schůzi ČSSD
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na tiskové konferenci.
reklama

„Myslím, že není žádná vládní krize, my normálně fungujeme, my zasedáme, my rozhodujeme, takže je to krize opozice, která využila to zneužití mého syna některými novináři,“ okomentoval Andrej Babiš současné fungování vlády. Řekl, že ho to mrzí, protože v té kauze není nic nového a „všichni to věděli“, takže podle něj zde byla potřeba zorganizovat k 17. listopadu tuto „nesmyslnou pseudoaféru“. Babiš uvedl, že nebude požadovat ve vládě žádné personální změny, i když ho některá prohlášení kolegů z ČSSD mrzí, ale chápe, že v ČSSD jsou různé názorové proudy. Do Sněmovny se prý přijde hájit, i když mu to koliduje s návštěvou estonského premiéra.

Anketa

Kdyby se prokázalo, že Babiš čerpal dotaci na Čapí hnízdo neoprávněně, vadilo by vám to?

14%
86%
hlasovalo: 23686 lidí

Rozpuštění Sněmovny, které by podle vyjádření sociální demokraté podpořili, nepovažuje za dobrou cestu, vzhledem k tomu, že by skončily všechny debaty o Dukovanech. „Je to nesmysl, není důvod mít předčasné volby,“ řekl Babiš s tím, že země by byla paralyzovaná a že by se předčasných voleb nebál. „Vláda funguje, má výsledky, nevidím na to důvod,“ shrnul Babiš.

O svém synovi řekl, že v Rusku byl na dovolené a že mu nediktuje, kam má a nemá chodit či jezdit. Znovu zopakoval svou verzi o štvanici novinářů, která zhoršila psychický stav jeho syna. „Jsou to skutečně lidi, kteří jsou zoufalí, už nevědí, jak kopat do Babiše, a je mi jich líto,“ vyjádřil se o svých kriticích, kteří s kauzou přišli.

Fotogalerie: - Podpoří ČSSD Babišovu vládu?

Ano i ne. Na tiskové konferenci vedení ČSSD oznámi...
Ano i ne. Na tiskové konferenci vedení ČSSD oznámi...
Jednání ČSSD za zavřenými dveřmi
Jan Hamáček míří na tiskovku
Roman Onderka
Jaroslav Foldyna

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …