Pane Babiši, necháte si kadit na hlavu? Měl byste si proklepnout Člověka v tísni. Kvůli tomuto VIDEU

28.06.2018 14:02

Shrábnout peníze a pak spustit kritiku na svého štědrého sponzora? Tak by mohl leckdo popsat přístup neziskové organizace Člověk v tísni, pokud by nadále pobírala prostředky ze státního rozpočtu. Neziskovka totiž v rámci svého projektu „Příběhy bezpráví“ dává do souvislostí jmenování nové vlády s oběťmi komunistického režimu. Prezident totiž nový kabinet jmenoval v den výročí popravy Milady Horákové.

Pane Babiši, necháte si kadit na hlavu? Měl byste si proklepnout Člověka v tísni. Kvůli tomuto VIDEU
Foto: clovekvtisni.cz
Popisek: Člověk v tísni - logo
reklama

„Dnes, v Den památky obětí komunistického režimu, byla jmenována vláda s podporou Komunistické strany Čech a Moravy. Vzdejme poctu obětem komunismu a těm, kteří mu vzdorovali. Braňme demokracii. Právě teď,“ napsal ve středu na své facebookové stránce projekt Příběhy bezpráví, který spadá pod organizaci Člověk v tísni.

Na skutečnost, že nová vláda, jejíž vznik by nejspíš měli podpořit komunisté, byla jmenována právě v Den památky obětí komunistického režimu, upozornila některá média i politici. Šéfové ANO a ČSSD souvislost odmítli s tím, že jiný termín nepřícházel v úvahu.

Upozornění na souvislost spolu s výzvou k obraně demokracie od organizace Člověk v tísni může ovšem působit zvláštně. Především z důvodu, že tato nezisková organizace, vedle dalších sponzorů, bere ročně velké peníze od české vlády a několika ministerstev.

Mezi dárci můžeme vidět přímo Úřad vlády. Krom samotné Strakovy akademie přispěla Člověku v tísni Agentura pro sociální začleňování, která pod Babišův Úřad vlády spadá. Dále pak ministerstva vnitra, zahraničních věcí a kultury. 

Člověk v tísni dokonce dle svého webu bere peníze od Ústeckého kraje. Ten přitom již druhé volební období řídí komunistický hejtman Oldřich Bubeníček.

Podle výroční zprávy za rok 2016 získal Člověk v tísni ze státní rozpočtu bezmála 147 milionů korun. Výroční zpráva z minulého roku ještě na webu organizace není k dispozici. Zda bude Člověk v tísni brát i nadále peníze od vlády, kterou kritizuje, se občané dozvědí z dalších povinně odevzdávaných zpráv.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Radim Panenka
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanci

4:43 Tuc, tuc, fet a chlast. V centru Prahy proběhne technoparty. Až uslyšíte, kde to bude, padnete. Nevěřili nám to ani poslanci

Klementinum, bývalá jezuitská kolej, rozlehlý komplex barokních budov nedaleko Karlova mostu na Star…