Pane Laudáte, proč se říká, že „Laudát je diagnóza“? Poslanec TOP 09 se neurazil a...

19.10.2015 11:39 | Zprávy

Jak je to vlastně s výrokem „Laudát je diagnoza“, jak je to se snahou USA ovládat svět nebo proč vlastně Američané bombardovali nemocnici Lékařů bez hranic. To vše vysvětloval na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz poslanec TOP 09 František Laudát, když odpovídal na čtenářské dotazy.

Pane Laudáte, proč se říká, že „Laudát je diagnóza“? Poslanec TOP 09 se neurazil a...
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Čtenářku Jolanu Mikovou zajímalo, co myslel šéf lidovců Pavel Bělobrádek svým výrokem, že „Laudát je diagnóza“. Poslanec se celou věc rozhodl vysvětlit poměrně zeširoka. Bělobrádek prý tento výrok pronesl při diskusi o zrušení 2. důchodového pilíře. „Jeho vystoupení bylo velmi nešťastné, nepřesné a nechtěně ukázalo, že o systému penzí neví pan předseda nic. Na to jsem reagoval poukazem, jací šílenci rozhodují o naší zemi. Na to pan předseda opáčil, že se kdysi ptal na Laudáta a bylo mu řečeno, že to je diagnóza. Poté se omluvil, že se ve svém vystoupení k diskuzi o 2. pilíři přeřekl. Jen dodám, že diagnózu Laudát kdysi vymyslel jeden známý pražský kmotr. Možná by bylo zajímavé, kdyby pan předseda Bělobrádek řekl, od koho tento termín slyšel. Možná by to o KDU řeklo více, než si kdo myslí,“ napsal poslanec Laudát s tím, že zmíněným výrokem Bělobrádek své údajně věcně nesprávné vystoupení zcela překryl.

Celé znění otázky i odpovědi najdete ZDE

Velké státy mají velké ambice a někdy velice nevybíravé

Jiný čtenář přiznal, že jej do rozpaků přivedlo čtení knih Zbigniewa Brzezinského Velká šachovnice a George Friedmana Příštích sto let. Překvapilo jej, že se v těchto knihách nepokrytě píše o snaze USA ovládat svět a že se v nich pečlivě popisují strategie, jak toho dosáhnout. Ty se podle čtenáře z drtivé většiny potvrzují. „Co vy na to?“ zeptal se Laudáta.

Poslanec přiznal, že velké státy mají velké ambice. „A někdy velice nevybíravé. Proto bych doporučoval držet se zemí, se kterými máme doposud dobré historické zkušenosti a jsou aktuálně demokratickými zeměmi. Proto nechápu dnešní rusofily. Sovětský svaz řízený Rusy nás okupoval a dnes Rusko není demokratickou zemí,“ uvedl s tím, že nyní parametry demokracie a prosperity nejlépe naplňují západní Evropa, USA, Kanada, Japonsko a několik dalších zemí. Těch bychom se měli podle Laudáta držet. „Samozřejmě, ani nejvyspělejší země nejsou imunní vůči pomatencům, hlupákům a lidem s mocenskými sklony. Musíme ale koukat, jak se s takovými umí dotyčná společnost vypořádat,“ dodal František Laudát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

V Moskvě přehlídka, v české kavárně puklo pár žilek. Zvlášť kvůli Ficovi

12:40 V Moskvě přehlídka, v české kavárně puklo pár žilek. Zvlášť kvůli Ficovi

„Historie se opakuje“ osobnosti českého veřejného prostoru napsali pár slov k ruským oslavám 80. výr…