Pane ministře kultury, kdy už bude ten Rittig za mřížemi? Daniel Herman opět odpověděl čtenářům úplně na vše

04.01.2015 15:31

Čtenáři serveru ParlamentníListy.cz položili ministrovi kultury Danielu Hermanovi řadu dotazů a člen vlády se pustil do odpovídání. Psal o Ivo Rittigovi, o prioritách pro rok 2015. Zmínil veřejnoprávní média i to, na co by neměla společnost zapomínat. Došlo i na církevní restituce.

Pane ministře kultury, kdy už bude ten Rittig za mřížemi? Daniel Herman opět odpověděl čtenářům úplně na vše
Foto: hns
Popisek: Daniel Herman v půlnočním rozhovoru

Čtenář doktor Jan Hájek se ministra ptal, zda nemá nějaké třaskavé informace z vlády o lobbistovi Ivo Rittigovi. Je už jasnější, zda skončí Rittig nakonec za mřížemi? „Vážený pane doktore, žádné informace tohoto typu skutečně nemám," odepsal Herman. V dalších odpovědích už tak stručný nebyl.

Priority pro rok 2015

Pisatel vystupující pod přezdívkou Doby chtěl od ministra slyšet, jaké priority si vytkl pro rok 2015. A kterou z nich má za vůbec nejdůležitější? Herman jako prioritní vidí novely památkového zákona a zákonů mediálních. Vlastníci chráněných objektů by podle jeho názoru neměli být trestáni za vlastnění tohoto majetku.

„A média veřejné služby zase nemohou soutěžit s komerčními stanicemi `jejich zbraněmi`, protože to by byl jednak boj předem prohraný a jednak role veřejnoprávních médií je poněkud jiná," podotkl.

Dále zmínil nutnost dbát na efektivní čerpání evropských peněz na opravu památerk a potřebu připomínat si hrdinné činy našich předků např. z doby druhé světové války či protikomunistického odboje. Na jejich osudy by společnost neměla zapomínat.

Odpovědi na dotazy naleznete také ZDE.

Čtenáři Jiřímu Balgovi následně odpověděl na otázku, koho vlastně zastupuje. V Praze prý KDU-ČSL získala přes 30 tisíc hlasů a on sám asi 6 tisíc preferenčních. Jasně také řekl, že církevní restituce nebyly schváleny nelegálně, jak se čtenář domnívá. Majetek, který takto církve získají, prý patří jednotlivým právnickým osobám a nikoli Vatikánu, jak čtenář také naznačoval.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

13:38 Karel Šíp v ČT vyprávěl politický vtip, lidé řičeli smíchy. Ale mělo to dohru

Martin Komárek se zase jednou přihlásil o slovo. A znovu to stálo za to. Baviče Karla Šípa v nadsázc…