Pane prezidente Zemane, miluji vás. Jste vzdělaný lidumil. Ať se ti idioti poserou, zní sítěmi. Raději nečtěte, co přiletělo ozvěnou

06.08.2015 16:18

Sociální síť Facebook od neděle překypuje komentováním hned několika posledních výroků českého prezidenta. Protizemanovci i zemanovci probírají jeho cestu do Číny, podporu Klokánků a jeho vypoklonkování uprchlíků. Pro jedny hlava státu opět ukázala svou nízkost, pro jejíž označení jako by už jim místy v české řeči chybělo ještě vulgárnější výrazivo. Druzí se nezdráhají pod články s ním opakovat vyznání „miluji vás“. Jedno z témat ale obě tyto názorové strany mince na Facebooku často spojuje.

Pane prezidente Zemane, miluji vás. Jste vzdělaný lidumil. Ať se ti idioti poserou, zní sítěmi. Raději nečtěte, co přiletělo ozvěnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Zejména s uprchlickou vlnou se do podpory hlavy státu pustila v těchto dnech skupina Souhlasíme s výroky pana prezidenta Miloše Zemana. Její zakladatel dokonce začal zasílat své komentáře médiím.

Reakce na nasdílený odkaz na Facebooku na sebe nenechaly dlouho čekat. V této „partě“ samozřejmě ty pochvalné. „Prezident ať řekne nebo udělá cokoli, dráždí ty svině, které při každé příležitosti ryjí. Ale to znamená, že to dělá dobře, když to odpůrcům vadí,“ vyhodnotil Libor Krátký.

Dělá to podle některých tak dobře, že by se mu měly otěže ještě více uvolnit. „Člověk na správném místě a jen škoda, že nemá více pravomocí.“ Dokladem takových myšlenek je mimo jiné i vyjádření Anny Maškové. „Je příkladem – možná se osmělí další lidé s podobnými názory a vstoupí do politiky,“ patří se svým komentářem do shodného názorového proudu Štefan Dobiáš. „Je to zachránce zdravého rozumu!“ vypouští souhlas s prezidentovými posledními hláškami Roman Šlehover.

Od lásky k Zemanovi ke kritice Havla

Dokonce srdíčky doprovodila formulaci svého obdivu k hlavě státu včera dopoledne Dana Svobodová z Hradce Králové: „Miluji našeho pana prezidenta Miloše Zemana! Je prvním prezidentem v mém životě, který jde s lidem české země, hovoří svým rozumem, nenechá se vodit jako loutka! Je to nesmírně vzdělaný člověk, lidumil! Pan prezident nečte svoje projevy, hovoří z patra, za což ho obdivuji! Jeho pevná a rovná povaha nenechává oponenty klidnými, ale český lid ho proto má rád! Jeho bonmoty mám nesmírně ráda a čekám na ně v každé diskuzi a projevech! Pane prezidente, přeji vám pevné zdraví, stálý nadhled nad ‚blbce‘ a ať jste prezidentem českého lidu hodně, hodně dlouho!“

Pisatelka brnkla na notu srovnávání českých prezidentů, k čemuž se hned mnozí rovněž připojují, třeba Květa Vlková velmi nemilosrdně: „ Našemu prezidentovi Miloši Zemanovi takový zaprodanec amíků Havel nesahá ani po kotníky. Pomlouvají ho, že je opilec, Havel však byl ochlasta a podrazák, který dopustil rozkradení a zničení naší prosperující a soběstačné republiky. Doufám že se smaží v pekle!“

„Čína nám sem přiveze prachy. A Unie? Černochy!“

Zmíněná skupina, která má 4340 členů, je velmi aktivní. Denně řada příspěvků, růžová vyznání lásky nejsou jedinými aktualizacemi statusů. Nyní „frčelo“ zejména téma Číny, kam se objekt obdivu chystá.

„Je to v pořádku. Ať se idioti, kteří prezidenta nesnáší, poserou třeba do kostky, do kolečka, do kosočtverečku, do čehokoliv,“ píše Radomír Brzobohatý. Z toho, že jsou mnozí na opačné straně barikády, si správce skupiny nic nedělá. Naopak  na zeď zveřejnil kopii části diskuze z jiného místa Facebooku a připsal s poukazem na slovník diskutéra následující: „Toto jsou odpůrci Miloše Zemana.“

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xta1/v/t1.0-9/11813514_715664141913332_8009198739224544332_n.jpg?oh=38b9b001452ec85ae38b8ffb2b69c954&oe=56503468

Primitivní ubožák, politický analfabet, zhodnotila slovník kritika Ústečanka Milena Lišková. Někteří zemanovci si ovšem s dotyčným moc nezadají. Na protičínské odezvy totiž například uživatel Knedel Barnabas reagoval větou: „To jsou jen buzny z kafetérie in Prag a protektoroví análisti.“ V diskuzních vláknech nechybí obrázky pánského přirození (směrovaná na Bohuslava Sobotku). Za hranicí už je možná i výrok Tomáše Frankie Žďárského „Všechny nahnat do plynových komor“ pod následující fofografií, která se na zdi objevila:

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfp1/v/t1.0-9/11020242_10204801485215642_598073109964106907_n.jpg?oh=bb1534559b8842ed3532d0ca482cb12c&oe=5657E582

Zdroj: facebook

Ať táhnou nejen uprchlíci, ale i kritici Zemana?

Petra Doležalová z Trutnova se vyjadřuje: „Většina občanů prezidenta Zemana uznává, má jejich plnou podporu a takoví fanatičtí neřádi nikoho nezajímají. Když se jim to nelíbí, tak ať táhnou.“ Táhnout pryč mají podle nedělního výroku prezidenta uprchlíci, které sem nikdo nezval, Doležalová je tak svým příspěvkem pro mnohé oslím můstkem právě k tomuto aktuálnímu tématu.

Zemanovci se totiž shodují i v otázce zpětné deportace imigrantů do země původu. „Imigranti musí zůstat ve své zemi a vyspělejší země jim můžou pomáhat investicemi v jejich zemi. Migrace tisíců lze, ale migrace 100 tisíců, milionů lidí je kalamita a katastrofa a obrovský průser. Proč nestřílí ty pašeráky lidí? (…) Střílejte ty lidi, kteří z Evropy udělají v budoucnu neudržitelnou kriminální žumpu, jelikož život ve stanu v tisícovém městečku stanů bude asi dost velký budoucí problém. Narodí se jim děti, ... Střílejte je do hlavy ty pašeráky. Zabili Bin Ladina, proč ne pašeráky?“ okomentoval velmi činný člen komunity Radomír Brzobohatý, kritik „spící“ Evropské unie, která dle něj tenhle „podvod a hajzlovinu“ neřeší.

„Mě by jenom zajímalo, co se jim líbí, že prezident kdy udělal. Zatím slyším od těchto ošmelků jen kritiku, to je svoloč vlezená až po uši v řiti velkého bratra a tito šmejdi by jenom kritizovali. Čína nám sem přiveze prachy, Unie nám přiveze co? Černochy...!“ dodává Libor Krátký.

Foldyna mu leze do… Potápíme Unii

Zcela opačné postoje mají k posledním krokům a výrokům prezidenta například příznivci Spolku Podhradí, který vznikl loni v reakci na protizemanovské listopadové akce. Simeon Popov zde v noci na včerejšek okomentoval úterní vystoupení sociálních demokratů Zaorálka a Foldyny ve večerním pořadu Události, komentáře na ČT 24: „Trapně obhajuje cestu Zemana do Číny. Spíše to vypadalo, že se tito pánové snaží mermomocí dostat panu prezidentovi do určité části těla. Jednání Miloše Zemana je stále větší ostudou ČR.“

Další reakce na cestu do Číny se nesou v podobném duchu. „Potápíme snahu Evropské unie o jednotu. Už po několikáté a opět díky Zemanovi... Vláda by se od jeho cesty měla hlasitě distancovat,“ uvádí Karel Paták, který odkaz s článkem na toto téma sdílel ze skupiny Východoevropská agentura pro boj s ruskou propagandou.

Zde se kupodivu tento týden připomíná i „staré“ téma Peroutkova textu. „Kdyby se omluvil, to by byl šok, ubožák jeden!“ komentuje Stanislav Dostál z Třebíče. „Ti nejinteligentnější lidé klidně připustí chybu, už proto, že vědí, že nevědí vše. Hlupák si bude stát ve svém omylu stůj co stůj, protože má dojem, že pokud by připustil, že se mýlí, bude teprve pak vypadat jako blbec. Netuší, že jako blbec vypadá právě proto, že chce vypadat tak chytře,“ přitakává a zároveň analyzuje Hanka Kymrová.

Na stránce se objevují výzvy k pomoci, například sběr kožených bund, tašek, kalhot.. Také se chystá další, srpnový Majdan.

Jeho na Hrad zvala také jen menšina občanů

Čilá je čas od času i skupina „Zemane, já a 5 000 000 občanů České republiky jsme tě nevolili, chovej se podle toho“. I jim prezident „nahrál“ se svým plánem cesty do Číny. „Mě už snad nic nepřekvapí. Doufám, že každý nyní pozvete jednoho normálního kamaráda k nám do skupiny nebo rovnou 10. Protože tomuhle je třeba udělat přítrž! V Česku žijí i normální lidi, né jen ta postižená menšina, co se ukájí na tom vepři z hradu a blbišovej koblihách!,“ napsal k tomu Michal Bulis, občan Pardubic, který loni před Vánoci poslal na Hrad sloní trus. 

Podle Vlasty Paulatové prostě prezident neví, o co v Tichomoří šlo. „Zrušil přerovskou letku a jde mávat mávátkem s Koreou a Ruskem? Směšné – nebo spíš k pláči,“ dodává. Podle Martina Svitavského jen dále pokračuje to, že si z našeho prezidenta celá EU dělá srandu a on dál škodí a likviduje obraz Čechů a dělá z nás Putinovy lokaje.

Rozhořčení nad „vyhazovem“ uprchlíků ústy prezidenta spustilo od neděle rovněž spršku nespokojenosti. „Jeho taky na Hrad pozvalo necelé 3 miliony občanů a teď za to trpí dalších více než 5 milionů lidí,“ zní například jedna z reakcí, Petra Jana Juřice, na jeho výrok, že uprchlíky sem nikdo nezval. V jiné části diskuze dodává: „Pokud praseidement otevře ‚ústa‘, je to stejné jako když sundáte víko z žumpy. Stejný hnus a smrad.“

Téma, kde protistrany nejsou černobílé

Někteří ale přiznávají, že sice Zemana nemusí, ale s uprchlíky, to mu tedy lze dát za pravdu. „Získal malé bezvýznamné plus,“ přiznal souhlas například Jirka Novák. „Co volové chtějí slyšet, největší vůl jím to poví!“ zpražil ho ale Vlasta Ondráček.

Jedna z nejpočetnějších protizemanovských stránek s názvem „Nevolili jsme Zemana a jsme na to hrdí“, která má 27 tisíc sympatizantů, již příliš nepublikuje. Patnáctitisícová komunita „Požadujeme rezignaci prezidenta Zemana“ je o poznání živější. Posledním horkým tématem je i zde Čína. „Furt lepší, než jít proti Rusku,“ dovolil si ne úplně odsuzující komentář Michael Zineb, podle kterého je jedno, jestli někam jede, protože s tím nic neuděláme – můžeme si jen číst články.

Mnohé stránky se přeprofilovaly v posledních týdnech na protiuprchlické. Všehochuť k tomuto tématu nechybí například na starší stránce „Pozvánka pro prezidenta Ruské federace, Vladimira Putina na 27. leden 2015“. Lubomír Bouše z Třebíče zde například dává k zamyšlení: „Zastal by se nás normálních občanů spící Kchárl číro Šláfenberk, kandidát pražské kavárny, sluníčkářů a havlistů?“

Řada stránek s tématem prezidenta je neaktivní od doby listopadových demonstrací, někde byly aktualizovány do května, přes léto však „mlčí“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Lucie Bartoš

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku

14:17 Lži! Vytočený Babiš o Čapím hnízdě a kauze Šmarda. Připomněl i Sobotku

V ČT krátce odpovídal na otázky premiér Andrej Babiš. Spolupráce s komunisty prý funguje, otázka lit…