Pane prezidente, co vy vlastně děláte? Zeman v dobré náladě občanovi odpověděl. A když už byl v ráži, přidal další perličky...

09.12.2015 17:25 | Zprávy
autor: Lucie Bartoš

REPORTÁŽ Do elektrárny Ledvice na Bílinsku se dnes vypravil prezident Miloš Zeman během své třídenní návštěvy Ústeckého kraje. Zdejší zaměstnanci se ho ptali na budoucnost s Čínou i na to, kde je ubytován nebo co vlastně dělá. On sám se podivil nad počtem odborových organizací, neodpustil si anekdotu o kuřeti, ústavu označil za nudu. Nechyběl jeden z tematických evergreenů každé jeho návštěvy severních Čech – prolomení limitů těžby uhlí – a zamyšlení nad rizikem kroků proti solárníkům.

Pane prezidente, co vy vlastně děláte? Zeman v dobré náladě občanovi odpověděl. A když už byl v ráži, přidal další perličky...
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Miloš Zeman v Elektrárně Ledvice v Ústeckém kraji. "Někdo by řekl, že ta sklenice je poloprázdná. Někdo, že je poloplná," pronesl během hodnocení toho, že situace v ČR se ekonomicky zlepšuje a je načase zahodit "blbou náladu".

První slova se stočila na dlouholetý problém energetiky a prolomení limitů těžby uhlí v severních Čechách.

„Jsem už vzhledem ke svému věku konzervativní, a tak jsem stoupencem konzervativního řešení energetiky, a to takzvaného energetického mixu – kombinaci jaderné a uhelné energetiky. Jsem skeptický k významu obnovitelných zdrojů, a to vzhledem k jejich nestabilitě a proto, že se stejně musejí zálohovat. Právě kvůli té nestabilitě,“ řekl na půdě nejmodernější elektrárny v republice a jedné ze čtyř nejmodernějších v Evropě.

„Překonali jste dětské nemoci, které média zveličovala. Jsem rád, že se podařilo prolomení limitů těžby alespoň částečně na dole Bílina a že se v tom bude pokračovat,“ zopakoval nepřímo svůj pozitivní postoj k pokračování těžby a přesídlení obcí Horní Jiřetín a Černice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Referendum

Paní senátorko, zajímal by mě váš názor na uzákonění referenda u nás? Jste nebo nejste pro? A z jakých důvodů jste případně proti?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

19:50 Kdo jiný vám prozradí, že se tu podvádí? Umělci hřímali před ČT

Spolek Milion chvilek pro demokracii v čele s Mikulášem Minářem dnes odpoledne svolal pochod na podp…