Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, navrhují zpívat Britské listy

19.08.2012 23:02

Server Britské listy vyzývá k vyzkoušení české demokracie. Podle nich by totiž ani zde nedopadly členky Pussy Riot nijak slavně a dostaly by trest vězení. Proto ironicky vyzývají ke zpěvu „Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky,“ v chrámu sv. Víta.

Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, navrhují zpívat Britské listy
Foto: nme.com
Popisek: Členky ruské punkové skupiny Pussy Riot
reklama

„Orgie trapnosti ohledně kapely Pussy Riot vypouštěné v českých provládních, dříve veřejnoprávních médiích, mne přivedly na myšlenku zdejší režim vyzkoušet,“ tvrdí Radek Mokrý z Britských listů.

„Navrhuji podobný zátěžový test, kterému je vystavené putinovské Rusko. Punkový koncert před hlavním oltářem chrámu Sv. Víta. Text první písně bych navrhoval asi takhle: Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, Panenko Marie, vyžeň černoprdelníky,“ pokračuje.

Server zároveň z recese navrhuje, aby se takový koncert uspořádal v chrámu sv. Víta. Podle něj totiž čeští politici vášnivě podporují členky kapely Pussy Riot, aniž by si uvědomovali, že i v České republice by dostaly poměrně vysoký trest. Koncert by prý mohl uspořádat Michael Kocáb.

Redakce poukazuje na trestní zákoník a odstavce § 358 a §356. „Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ stojí zde. Pokud by čistě teoreticky Kocáb zorganizoval onen koncert ve více lidech, trest by se mohl zvýšit až na tři roky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v teplickém závodě o senátní křesl…