Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, navrhují zpívat Britské listy

19.08.2012 23:02

Server Britské listy vyzývá k vyzkoušení české demokracie. Podle nich by totiž ani zde nedopadly členky Pussy Riot nijak slavně a dostaly by trest vězení. Proto ironicky vyzývají ke zpěvu „Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky,“ v chrámu sv. Víta.

Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, navrhují zpívat Britské listy
Foto: nme.com
Popisek: Členky ruské punkové skupiny Pussy Riot

„Orgie trapnosti ohledně kapely Pussy Riot vypouštěné v českých provládních, dříve veřejnoprávních médiích, mne přivedly na myšlenku zdejší režim vyzkoušet,“ tvrdí Radek Mokrý z Britských listů.

„Navrhuji podobný zátěžový test, kterému je vystavené putinovské Rusko. Punkový koncert před hlavním oltářem chrámu Sv. Víta. Text první písně bych navrhoval asi takhle: Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, Panenko Marie, vyžeň černoprdelníky,“ pokračuje.

Server zároveň z recese navrhuje, aby se takový koncert uspořádal v chrámu sv. Víta. Podle něj totiž čeští politici vášnivě podporují členky kapely Pussy Riot, aniž by si uvědomovali, že i v České republice by dostaly poměrně vysoký trest. Koncert by prý mohl uspořádat Michael Kocáb.

Redakce poukazuje na trestní zákoník a odstavce § 358 a §356. „Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ stojí zde. Pokud by čistě teoreticky Kocáb zorganizoval onen koncert ve více lidech, trest by se mohl zvýšit až na tři roky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: pan

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

12:55 „Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

Slovenské volby, vystoupení prezidenta Petra Pavla na půdě OSN, ale i kampaň resortu vnitra. Všechna…