Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, navrhují zpívat Britské listy

19.08.2012 23:02

Server Britské listy vyzývá k vyzkoušení české demokracie. Podle nich by totiž ani zde nedopadly členky Pussy Riot nijak slavně a dostaly by trest vězení. Proto ironicky vyzývají ke zpěvu „Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky,“ v chrámu sv. Víta.

Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, navrhují zpívat Britské listy
Foto: nme.com
Popisek: Členky ruské punkové skupiny Pussy Riot

„Orgie trapnosti ohledně kapely Pussy Riot vypouštěné v českých provládních, dříve veřejnoprávních médiích, mne přivedly na myšlenku zdejší režim vyzkoušet,“ tvrdí Radek Mokrý z Britských listů.

„Navrhuji podobný zátěžový test, kterému je vystavené putinovské Rusko. Punkový koncert před hlavním oltářem chrámu Sv. Víta. Text první písně bych navrhoval asi takhle: Panenko Marie, vyžeň modroprdelníky, Panenko Marie, vyžeň černoprdelníky,“ pokračuje.

Server zároveň z recese navrhuje, aby se takový koncert uspořádal v chrámu sv. Víta. Podle něj totiž čeští politici vášnivě podporují členky kapely Pussy Riot, aniž by si uvědomovali, že i v České republice by dostaly poměrně vysoký trest. Koncert by prý mohl uspořádat Michael Kocáb.

Redakce poukazuje na trestní zákoník a odstavce § 358 a §356. „Kdo se dopustí veřejně nebo na místě veřejnosti přístupném hrubé neslušnosti nebo výtržnosti zejména tím, že napadne jiného, hanobí hrob, historickou nebo kulturní památku, anebo hrubým způsobem ruší přípravu nebo průběh organizovaného sportovního utkání, shromáždění nebo obřadu lidí, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta,“ stojí zde. Pokud by čistě teoreticky Kocáb zorganizoval onen koncert ve více lidech, trest by se mohl zvýšit až na tři roky.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ruská lobby to prý chce a Zeman to udělá. Čunek kolaboruje. Okolo Babiše je stále rušno

18:29 Ruská lobby to prý chce a Zeman to udělá. Čunek kolaboruje. Okolo Babiše je stále rušno

Publicista Jiří Sezemský má na stránkách serveru Forum 24 za to, že prezident Miloš Zeman drží u moc…