Papež spustil velkou akci na podporu běženců. Kristus naléhá: Přijměte bratry s otevřenou náručí

28.09.2017 10:32

Papež František vyzval občany, aby se přestali na uprchlíky dívat jen jako na nic neříkající houf. Každý uprchlík má svůj příběh a lidé by si tyhle příběhy měli vyslechnout, pak by nevnímali uprchlíky jako nebezpečnou masu, ale jako lidské bytosti, které potřebují pomoc. Slova Papeže Františka přineslo Radio Vaticana.

Papež spustil velkou akci na podporu běženců. Kristus naléhá: Přijměte bratry s otevřenou náručí
Foto: repro, tan
Popisek: Papež František
reklama

„Papež František hlasitě a jasně přivítal uprchlíky, migranty a žadatele o azyl a vyjádřil svou podporu projektu „Sdílej příběh“ společnosti Caritas Internationalis,“ píše server Radia Vaticana. Čím víc lidí uslyší příběhy migrantů, tím víc lidí pochopí, co musí běženci prožít, a budou je brát jako lidské bytosti, a ne jen jako nic neříkající čísla. „Kristus na nás naléhá, abychom přijali naše bratry a sestry s otevřenou náručí,“ zdůraznil papež František. Uprchlíci si podle jeho názoru zaslouží upřímné objetí.

Celý článek v angličtině naleznete zde.

Caritas Internationalis žádá katolíky, aby šířili životní příběhy uprchlíků, kteří se potýkají s těžkým osudem. Cílem kampaně je vyvrátit lživé mýty, které se o uprchlících často šíří. Pomoci mají také veřejné akce na podporu migrantů, na kterých se budou moct lidé s uprchlíky potkat a vyslechnout si jejich příběhy.

Papež František se také setkal s asi padesátkou uprchlíků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…