Pár dní do voleb vyšetřují AfD. Jde o milionový dar

20.02.2025 19:40 | Monitoring

V Německu proběhnou o víkendu volby a na politické scéně to vře. Alternativa pro Německo (AfD) čelí podezření, že nezákonně přijala dar milionu eur. Strana, která je v posledních předvolebních průzkumech druhá s více než dvaceti procenty hlasů, odmítá, že by jednala v rozporu se zákonem.

Pár dní do voleb vyšetřují AfD. Jde o milionový dar
Foto: Václav Fiala
Popisek: Autobus AfD

Na německé politické scéně panuje dusno. Alternativa pro Německo, která je v průzkumech na druhém místě s 20 či 21 procenty za CDU/CSU, kterou by volilo 30 či 31 procent voličů. A u druhé podle průzkumů nejsilnější politické strany se teď řeší, jestli nepřijala dar milion eur v rozporu se zákonem

„AfD otřásá nový dotační skandál,“ napsal k tématu např. server magazínu Der Spiegel. Spolu s rakouským magazínem Standard upozornil, že dar německého podnikatele Gerharda Dinglera, kterému se daří v oblasti nemovitostí, je podezřelý dar.

Gerhard Dingle tvrdí, že straně dar poskytl, neboť sdílí její pohled na řešení energetické krize.

Podle rakouského listu Der Standard, který vychází ve Vídni, rakouská policie šetří podezření pro praní špinavých peněz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Miloš Polák

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Podle vás jsme se stali kolonií, řízenou z Bruselu.

Mě by zajímalo, k čemu vůbec volíme vás europoslance, když nedokážete hájit v EU zájmy občanů, kteří vás volí a necháte z nás dělat kolonii a páté kolo u vozu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Připravte se na další „Kubiceho zprávu“. Mrazivá slova ze Stačilo!

14:50 Připravte se na další „Kubiceho zprávu“. Mrazivá slova ze Stačilo!

Na tiskové konferenci hnutí STAČILO! Jana Bobošíková, lídryně kandidátky ve Středočeském kraji, krit…