Pár hospod krachne na covid? Zdeněk Pohlreich vybouchne vzteky. Neuvidí rád

21.10.2020 8:22

Docent Michael Kroh, ekonom a jeden z dlouholetých členů SPOZ, kroutí hlavou nad pláčem restauratérů a majitelů barů. Docent připomíná, že česká ekonomika musí projít zásadní strukturální změnou a současná koronavirová krize Česko k této změně tak či onak dotlačí. Proto je podle ekonoma třeba pochopit ji jako příležitost pro změnu zaměstnání. Barmani by se prý mohli rekvalifikovat na oblast IT.

Pár hospod krachne na covid? Zdeněk Pohlreich vybouchne vzteky. Neuvidí rád
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kuchařská celebrita Zdeněk Pohlreich přišel propagovat svou televizní show
reklama

Michael Kroh na sociální síti Facebebook napsal, že nechápe, proč se věnuje tolik pozornosti restauracím a barům a debatám, zda přežijí současnou krizi. Docent Kroh prý nelituje ani známého kuchaře Zdeňka Pohlreicha, ani žádného z jeho kolegů, protože podle jeho názoru na nich česká ekonomika nestojí.

Anketa

Máte důvěru ke zpravodajství a publicistice ČT?

6%
94%
hlasovalo: 21271 lidí

„Pokud by to tak bylo, pak máme naprosto chybně založenou strukturu ekonomiky. Zařídil to trh a zařídil to špatně. Je třeba to napravit a ne se dojímat nad neblahým osudem pana (Zdeňka) Pohlreicha a jeho kolegů z gurmánské branže. Proč asi tito strádají (i když hladem určitě netrpí a nezdechnou, jak se obává ekonomka Šichtařová), zatímco protagonisté digitální ekonomiky nestíhají plnit zakázky a je jich pořád málo? Je smutné, když jsem viděl v TV lkát majitele hospody, že nic jiného než čepovat pivo neumí. Proč neumí? Je mladý a může se rekvalifikovat na sofistikovanější a na trhu žádanější práci,“ konstatoval docent Kroh.

Podle pana docenta se stane to, že lidé neutratí peníze v hospodě, ale vydají je za lepší IT služby. A ještě se tím sníží riziko šíření koronaviru ve společnosti, takže klesne riziko, že zemřou desítky tisíc lidí. Oboje považuje Michael Kroh za pozitivní.

Líto je mu jen umělců a kultury obecně. Té je podle jeho názoru třeba pomoct.

Docent Michael Kroh promlouvá

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

22:22 Pavel Novotný v ráži: Vyzkoušel jsem všechny dostupné drogy. Uprchlíci? Vstřebali bychom sto tisíc. Já bych zvládnul deset

Starosta pražských Řeporyjí a významný politik ODS Pavel Novotný přišel podebatovat do Studia svobod…