Paroubek: Dlouhý nadbíhá puberťákům. Svůj k svému

23.08.2012 15:38

Předseda NS- LEV21 Jiří Paroubek se na serveru VašeVěc rozepsal o studentských volbách roku 2010, kterými prý chtěla pravice zmanipulovat veřejné mínění, a o kandidátovi na prezidenta Vladimíru Dlouhém, který z nedostatku témat této mladé generaci nadbíhá. Dělá to prý chytře- jen tito voliči si prý nepamatují, co tu jako ministr prováděl v devadesátých letech.

Paroubek: Dlouhý nadbíhá puberťákům. Svůj k svému
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek na ustavujícím kongresu NS-LEV 21
reklama

Rozepsal se o jednom prý důsledně pravicovém prezidentském kandidátovi, který se ze zoufalství chytá tématu snížení hranice volební účasti na 16 let. V té souvislosti prý nechutně obvinil právě Jiřího Paroubka, že v roce 2010 ostře brojil proti studentským volbám. „Pan kandidát o této titěrnosti nemluví pravdu. Ostatně to není ani poprvé, ani naposled v jeho životě,“ poznamenává Paroubek, který prý tehdy o této předvolební manipulaci raději prozíravě mlčel.

Studentské volby v roce 2010 totiž byly podle Paroubka ukázkou politické zralosti naší mládeže na úrovni nesmrtelného klipu „oblbni bábu a dědka“. Dodnes se z toho prý vzpamatováváme: „pokles HDP, klesající životní úroveň celých skupin a vrstev českého obyvatelstva, obří fiskální problémy státu, daňové eskamotérství, morální marasmus nemající obdoby, korupce nevídaných rozměrů, pokles mezinárodní prestiže země nejen v EU, a mohl bych pokračovat,“ rekapituluje Paroubek důsledky mládežnické agitace.

Dlouhému pak doporučuje, aby dělal něco, na co je expertem. Například aby se pokusil vypotit strategii rozvoje českého průmyslu, který jako ministr v době transformačního amoku rozbil na prvočinitele. „Ano, v té éře se v české zemi kradlo, jako se od Bílé hory nekradlo,“ poznamenává Paroubek s tím, že komunistické loupeže se alespoň částečně podařilo napravit.

A takový člověk má podle něj tolik drzosti, aby se ucházel o prezidentský úřad. Paroubek nechápe, co jej k tomu kvalifikuje, neboť fakt, že ekonomický propadák devadesátých let nebyl absolutní, podle něj rozhodně není Dlouhého zásluha.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

21:36 To už dál nevydržíme, tuší Šmucler. Navrhuje změnu, která bude zajímat hlavně důchodce

Prezident České stomatologické komory a nově také člen krizového štábu Roman Šmucler volá po uvolněn…