Paroubek by měl úspěch nalevo od ČSSD. S Grebeníčkem po boku

13. 10. 2011 10:43

Bude mít Jiří Paroubek úspěch se svou novou stranou Národní socialisté: Levice 21. století (LEV 21)? Ano. Ale pouze v případě, že by se vyprofiloval doleva od ČSSD a měl po boku lídry typu Miroslava Grebeníčka. To si myslí komentátor Reflexu Bohumil Pečinka.

Paroubek by měl úspěch nalevo od ČSSD. S Grebeníčkem po boku
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Jiří Paroubek

Úspěchu se Paroubkův "lev" může dostat pouze skrze koalice s živými a fungujícími stranami současnosti, popř. přes výrazné osobnosti. "Pro člověka, jako je Jiří Paroubek, by to například znamenalo přestat nadbíhat elitám a vkusu většinové společnosti, jež ho stejně nikdy nepřijme, a postavit se nalevo od ČSSD," píše Pečinka. "V této konstelaci pak udělat jedním z lídrů komunistu typu Grebeníčka a v této pekelné koalici se snažit urvat komunistům několik procent."

Paroubkovi je tento možný scénář blízký, už dříve totiž hovořil o francouzském exprezidentu Miterrandovi, který zlikvidoval komunisty tím, že je vtáhl do vládní odpovědnosti. "Paroubek je navíc jediný člověk mimo KSČM, jenž je schopen mluvit jazykem jejích voličů a úspěšně je oslovovat. Otázkou je, jestli je ochoten odhodit zábrany a jít do toho," poznamenává Pečinka.

SLEDUJEME téma Paroubkova nová strana 

Syndrom opuštěného dítěte světských

I taková cesta je ovšem podle komentátora limitována. A to Paroubkem samotným. Ten totiž prý od mládí trpí "syndromem opuštěného dítěte", co bojuje proti všem. "Někteří paroubkologové tvrdí, že jeho menšinový syndrom vychází z negativního přijímání kultury světských, kam expremiér bytostně patří." Ta se podle Pečinky projevuje zejména "sklonem k okázalému bohatství, autoritářskému způsobu vystupování, primitivní demonstrací síly nebo superpragmatismem bez hranic".

Politika "dělej, co chci, nebo tě vyhodím" ale dlouhodobě nefunguje. "Právě to budou hlavní limity, na něž Levice 21. století dříve nebo později narazí," konstatuje Pečinka.

Čtěte:

Paroubek odkryl karty: Na Hrad Zeman. A čekám na chyby ČSSD

Paroubek bude sídlit v chudobinci. Máme foto

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: par

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…