Paroubek je akorát fotomodel, pustil se do expředsedy Fišera

7.5.2011 5:30 odp.

Severočeská ČSSD se snaží zbavit jakékoli spojitosti s Jiřím Paroubkem a jeho kontroverzním přítelem Petrem Bendou. Krajský předseda Arno Fišera dokonce mluví o své averzi k Paroubkovi naprosto otevřeně.

Paroubek je akorát fotomodel, pustil se do expředsedy Fišera

„Ale bohužel spojení pánů Paroubka a Bendy neudělalo v atmosféře kraje nic pozitivního. Jim záleželo na počtu fotografií z akcí, o které se ani nezasloužili. V podstatě se stali fotomodely, místo aby se zajímali, jak kraj funguje. Oni zapomněli, že s lidmi musí mluvit, jestli se jim ten jejich styl řízení, já říkám řádění, líbí. Jenže oni se nikoho neptají," prohlásil Fišera v rozhovoru pro iDnes.cz.

Nejde prý ale o nijak vypjaté nepřátelství. „Politický boj je naprosto přirozený, každé křídlo hájí svůj směr, pozice a myšlenky," hájil se a podotkl, že by chtěl, aby toto téma přestalo v souvislosti s ústeckou sociální demokracií dominovat.

Paroubek odvádí pozornost od úspěchů

„Aby se psalo, že ministr z kraje přinesl peníze na jezy, silnice, D8, zlepšily se kontroly elektrických gigantů, které chrlí víc a víc emisí," doplnil.

A i když smíření s Paroubkem není na pořadu dne, tak Arno Fišera neplánuje žádné výpady.

Primární volby se rozběhnou na podzim, nominace může dávat každý. Ale skupinu, která by na tento post vynesla pana Paroubka, nevidím. Já osobně bych si to nepřál.

Hlavně to všem natřít

„Pan Paroubek je spokojený, když si v novinách přečte, jak to všem zase natřel. Ale ukazuje jen na své hulvátství. Ty lidi, které napadl, to nepoškozuje. Ale já rozhodně netrpím kultem osobnosti jako pan Paroubek. Nebudu se snižovat k tomu, abych na hrubý pytel dával hrubou záplatu, protože to bych si jich musel nastříhat celou tašku," vysvětlil.

V současné době se proslýchá, že by Jiří Paroubek mohl usilovat o hejtmanský post. Že by ale měl šanci získat nominaci, si Fišera nemyslí. " Primární volby se rozběhnou na podzim, nominace může dávat každý. Ale skupinu, která by na tento post vynesla pana Paroubka, nevidím. Já osobně bych si to nepřál," uzavřel místní šéf ČSSD.


Čtěte také:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jacTento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

20:10 Pekarová v Rakousku: „Nesmíme podléhat závěru, že sankce bolí víc nás než Rusko.“ To prý trpí, jen to maskuje propagandou

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) se v rakouském Grafeneggu zúčastni…