Paroubek ohromil: Zemanovcům se zhroutila kampaň. A může za to prezidentská dcera

22. 10. 2013 20:48

Výsledky předvolebních průzkumů naznačují kromě poklesu preferencí ČSSD i úbytek příznivců Strany práv občanů – zemanovců. Podle nich by ani nepřekročili pětiprocentní hranici pro vstup do Poslanecké sněmovny. Předseda NS-LEV 21 Jiří Paroubek se domnívá, že za to může nedávná aféra dcery prezidenta Kateřiny Zemanové, která si našla brigádu jako komparzistka při natáčení pornofilmu.

Paroubek ohromil: Zemanovcům se zhroutila kampaň. A může za to prezidentská dcera
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek
reklama

Prezident Miloš Zeman měl podle Paroubkova názoru jako jediný strategickou iniciativu, nastoloval témata a přitahoval pozornost celé veřejnosti. S tím je však prý teď konec. A doplácí na to také zemanovci, kteří dle jeho mínění právě z tohoto důvodu ztrácí své voliče. „Myslím si, že Zemana aféra jeho dcery zasáhla. Je vidět, že přešel do pasivity a v poslední době přestal diktovat témata kampaně,“ uvedl v rozhovoru pro server Týden.cz.

Nejen SPOZ se však potýká s úbytkem preferencí, své o tom ví i ČSSD, která se sice stále drží na první příčce, ale mnohé průzkumy jí věští méně jak třicetiprocentní zisk. „Podle mého názoru bude ten výsledek sociální demokracie mezi 21 až 24 procenty,“ očekává Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

V případě, že sociální demokracie nebude schopná sestavit vládu, bude za to odpovědné její vedení. „Celé vedení je pasivní, není schopné vytvářet témata kampaně a v té kampani není vedoucí silou. Poradci Bohuslava Sobotky mu zřejmě poradili strategii, ať čeká se svěšenýma rukama na výsledek. On má jiné poradce, než jsem měl já,“ prohlásil s tím, že jeho bývalí poradci nyní pracují pro hnutí ANO Andreje Babiše.

Budoucí vládní koalici tak dle Paroubka ovlivní i výsledek, jakého dosáhnou komunisté. „Myslím si, že v současné době je odpovědné vedení celé sociální demokracie. Proti mně byla v roce 2010 dlouhé měsíce vedená štvavá mediální kampaň. Já jsem si nevšiml, že by taková kampaň byla vedená proti Bohuslavu Sobotkovi nebo sociální demokracii. Pokud si to teď prohrají, prohrají si to sami,“ dodal.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To zaskočí: Nemocná Lucie Bílá, umělci a covid. Proti nim tabulka

10:57 To zaskočí: Nemocná Lucie Bílá, umělci a covid. Proti nim tabulka

Obermaierová, Panenka, Bílá, Trávníček, Čtvrtníček, Ledecký i další. Seznam herců, umělců a jiných c…