Paroubek se rozčílil na Bakalovy novináře. Především na Jindřicha Šídla

3. 10. 2014 17:30

Zaměstnanci miliardáře Zdeňka Bakaly to nemají jednoduché. Myslí si to šéf strany LEV 21 Jiří Paroubek. Ve svém článku kritizuje média spadající do Bakalova vydavatelství Economia. Zejména pak novináře Jindřicha Šídla, který si prý o Paroubkovi vymýšlí nepravdivé příběhy.

Paroubek se rozčílil na Bakalovy novináře. Především na Jindřicha Šídla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Bakala před volbami, které proběhly v květnu 2010, sponzoroval strany TOP 09, ODS a Věci veřejné. Věnoval jim téměř 30 milionů korun. Poté se prý veřejně chlubil, že Jiřímu Paroubkovi zabránil stát se premiérem. „Premiérem jsem se nestal a v čele vlády stanuli lidé jako je Nečas, jehož politická mise se bude ještě pár let protřepávat u českých soudů, M. Kalousek, který svými ‚promyšlenými kroky‘ úspěšně ruinoval českou ekonomiku, a podivná politická zjevení typu V. Bárty a R. Johna,“ komentuje nyní Paroubek.

Protože veřejně kritizuji Bakalu, píšou o mně HN hlouposti

V portfoliu Bakaly je dnes 44 tisíc bytů OKD. Miliardář na ně prý bere úvěry a ještě očekává od současné vlády, že mu jeho majetek ponechají, přestože slíbil byty výhodně prodat nájemníkům.

„Protože praktiky Z. Bakaly veřejně kritizuji a veřejně na odvrácenou tvář sponzora Knihovny V. Havla a majitele mediálního impéria upozorňuji, čas od času se o sobě v Hospodářských novinách (anebo například v Ekonomu) dočtu nějakou hloupost,“ tvrdí Paroubek.

Týdeník Ekonom tvrdí, že je Paroubek zodpovědný za (ne)čerpání peněz z evropských fondů v letech 2007 – 2013. „Protože jsem v té době nebyl předseda vlády, skutečně si za chyby při čerpání odpovědný nepřipadám,“ myslí si šéf strany LEV 21.

Šídlo si po osmi letech vymyslel příběh, který se nekonal

Na stránkách Hospodářských novin pak novinář Jindřich Šídlo rýpl do Paroubka, že jej v roce 2006 doprovázel na předvolebním turné po severních Čechách tehdejší šéf ČEZ Martin Roman.

„Pokud pan Šídlo píše ‚doprovázel na turné‘, vypadá to, jako kdyby šéf ČEZu Roman se mnou navštívil desítky předvolebních akcí ČSSD. Tak tomu tedy skutečně, ale skutečně nebylo. Pokud si dobře pamatuji, tak se po mé tehdejší návštěvě elektrárny čílil pouze jeden člověk – tehdejší předseda ODS M. Topolánek,“ vzpomíná Jiří Paroubek. Šídlo podle něj vymyslel příběh, který se nekonal.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

18:04 „Tohle si přečtěte! Premiér ho nemůže ani cejtit, bude zase vyvádět a bude opět na*ranej..." Kalousek se před pár dny vyjádřil na adresu Babiše a my získali nečekané svědectví

Vše začalo zhruba před čtyřmi lety, kdy se oba výrazní politici vsadili o astronomických deset milio…