Paroubek se tvrdě opřel do pražské ČSSD: Chlapci a děvčata z Pocheho družiny...

03.08.2018 16:05

Expremiér a expředseda ČSSD Jiří Paroubek, který se rozhodl letos kandidovat jako nezávislý s podporou ostravské ČSSD do Senátu ve volebním obvodu Ostrava-jih, se ve svém komentáři o své kandidatuře rozepsal více.

Paroubek se tvrdě opřel do pražské ČSSD: Chlapci a děvčata z Pocheho družiny...
Foto: Archiv PL
Popisek: Jiří Paroubek ve studiu PL TV
reklama

"Kromě ostravské ČSSD mě v mé kandidatuře podpořili také předseda strany Hamáček, 1. místopředseda strany Zimola, předseda krajské organizace ČSSD v Moravskoslezském kraji Hanzel a další. Je zvláštní, že předseda pražských sociálních demokratů chce předepisovat předsedovi ČSSD,x co má dělat, komu má vyjádřit podporu ve volbách. Jan Hamáček přece není malé dítě. Stejně tak jako já ví, že předsednictvo strany se ve své většině skládá z těch, kteří nostalgicky hledí do nedávné minulosti a vzdychají po starých pořádcích prosazených ve straně B. Sobotkou a M. Chovancem, které přivedly ČSSD v loňském roce k tragickému volebnímu výprasku ve volbách do Sněmovny," začal svůj komentář Paroubek. A uvedl, že nechápe, proč na něj útočí skvadra ve vedení pražské organizace, jež má tunu másla na hlavě a na krku průzkumy věštící jen něco málo přes čtyři procenta hlasů.

  • Původní text ZDE

"Chlapci a děvčata by se měli zabývat vlastními problémy. Především naprosto chaotickou dopravní situací v Praze, která do značné míry vyplývá z nekoncepčního a chaotického provádění rekonstrukcí městských komunikací. Tu a tam do toho spadne nějaký most, zastaví se motory převozu, který jej má nahradit, pak se zcela proti zdravému rozumu uzavře jiný most, pak se za pár týdnů zase s úsměvem otevře a to vše má organizovat jaksi ve vedlejšáku náměstek primátora pro dopravu Dolínek, který je současně poslancem Sněmovny. Možná, že by se měl soustředit jen na jednu funkci, a to jsem také před pár měsíci doporučoval předsedovi pražské organizace ČSSD," zareagoval Paroubek na Petra Dolínka. 

A nechyběl ani "útok" na europoslance Miroslava Pocheho. Ten podle Paroubka lpí na funkci ministra zahraničních věcí, a to i v situaci, kdy ani premiér a už vůbec ne prezident nejsou ochotni jej jmenovat. "A to vše stranu v Praze poškozuje a může způsobit, že tentokrát se ve volbách neprobojuje už ani do opozice v pražském zastupitelstvu. A to by pochopitelně byla obrovská politická rána celé straně. Takže, chlapci a děvčata z Pocheho družiny: soustřeďte se na volby a zapomeňte na pár týdnů na mě, já si vás také nebudu všímat," uzavřel Paroubek.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

,,Po*ebaná hnojiva." ,,Nejezdi ve Ferrari!" Bohatý člen TOP 09 zažil Babiše. Dávno. Nenadává

13:01 ,,Po*ebaná hnojiva." ,,Nejezdi ve Ferrari!" Bohatý člen TOP 09 zažil Babiše. Dávno. Nenadává

Člen TOP 09 a bývalý ředitel Komerční banky Radovan Vávra byl hostem podcastu Insider na Infu. V poř…