Paroubek varuje: Hudeček chce hodit pod stůl více než miliardu. A tím to neskončí

08.05.2014 9:16

Expremiér Jiří Paroubek (NS-LEV 21), jenž v blížících se volbách do Evropského parlamentu hodlá usilovat o post europoslance, kroutí hlavou nad tím, co chce pražský primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) provést s projektem Opencard. Nejen že chce shodit víc než miliardu korun pod stůl, ale nelze vyloučit, že za nějakou novou kartu vydá ještě více peněz.

Paroubek varuje: Hudeček chce hodit pod stůl více než miliardu. A tím to neskončí
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

„Hudeček vidí jako jedinou cestu novou otevřenou soutěž o novou kartu. Milion lidí by tak mohlo svou Kartu Pražana zahodit a 1,2 miliardy korun, které Praha do Opencard investovala, spadne pod stůl. Nikdo se zatím neodvážil říci, že takové rozhodnutí, které bude znamenat ukončení celého projektu, ve svých důsledcích znamená požadovat trestněprávní odpovědnost po osobách, které tento projekt prosadily, neboť městu jeho zbytečnou realizací vznikla škoda,“ varuje expremiér.

Tím celá věc ale nemusí skončit. Pakliže chce město Pražanům pořídit v budoucnu novou kartu, mělo by si podle Paroubka dát pozor na to, aby nezaplatilo víc peněz než za převod správy Opencard do svých rukou. Hudeček podle Paroubka ostatně již ukázal, jak dokáže věci komplikovat, když zapříčinil zastavení prací na tunelovém komplexu Blanka, byť dočasně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

22:52 „Pláčete na špatném hrobě. Ne, netrefil jste ani hřbitov!“ Vondráček a Benešík v drsné přestřelce. Živě a před kamerami

Lídři Zlínského kraje, sedmi kandidátek na základě průzkumu volebního potenciálu pro ČT, se zúčastni…