Paroubkův Trend? Chromý a kulhavý kůň, soudí Jelínek

09.01.2011 15:07

Podle politologa Lukáše Jelínka z Masarykovy dělnické akademie je ukončení vydávání časopisu Trend logické. Jeho další udržování by prý bylo bolestné.

Paroubkův Trend? Chromý a kulhavý kůň, soudí Jelínek

Bývalý šéf ČSSD Jiří Paroubek oznámil, že se rozhodl ukončit vydávání časopisu Trend. Ten přitom fungoval již od roku 1993. Částečně by jej prý měl nahradit internetový server Vaševěc.cz.

Vedení partaje v čele s úřadujícím šéfem Bohuslavem Sobotkou vyslovilo nad Paroubkovým krokem lítost. ČSSD navíc musí řešit, co se sty tisíci, které chtěla v letošním roce věnovat právě na vrub Trendu.

Sto tisíc pro Masarykovu akademii

"Předpokládám, že bychom těmito prostředky posílili dotaci pro Masarykovu demokratickou akademii," sdělil ve čtvrtek Sobotka.

A právě zástupce Masarykovy dělnické akademie, politolog Lukáš Jelínek, Paroubkovým krokem zaskočen není.

"Byl to chromý, kulhavý kůň," zhodnotil charakter Trendu pro ParlamentníListy.cz s tím, že držet v současné době takovéto periodikum muselo být bolestivé i pro exšéfa ČSSD.

Trend byl prý neatraktivní

Konec vydávání časopisu ale podle Jelínka nesouvisí s finančními problémy. "Celý Trend byl neatraktivní, často se v něm recyklovaly ty samé myšlenky," vysvětlil dále redakci zástupce Masarykovy dělnické akademie s tím, že tuto skutečnost viděl zřejmě i sám Paroubek.

Sto tisíc, které pak od partaje právě jeho sdružení dostane, pak nepovažuje za nijak závratnou částku. "Je to pakatel, jak pro časopis, tak pro jakékoliv sdružení," sdělil Jelínek ParlamentnímListům.cz s tím, že provoz periodika i akademie stojí mnohonásobně více.

S Paroubkem však Jelínek souhlasí v tom, že Trend může do jisté míry nahradit právě server Vaševěc.cz. "Odhad Jiřího Paroubka v tomto ohledu je přesný," řekl politolog, který byl však i co se týče hodnocení tohoto webu velmi skeptický.

Vaševěc? Zrcadlo Paroubkovy mysli

"Rozjezd VašívVěci.cz byl pomalý a nezajímavý. Zatím to slouží jen ke sledování hnutí mysli Jiřího Paroubka," uzavřel Jelínek pro ParlamentníListy.cz s tím, že úroveň webu se však může zdvihnout.

Trend byl magazín se sociálnědemokratickým zaměřením pro politiku, vědu, kulturu a společnost, který vydávalo občanské sdružení Společnost Willyho Brandta a Bruna Kreiského. 


Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Jana Šulcová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

19:50 Na toto se posaďte. Expert: Je to nevyhnutelné. Válka s muslimy! Začne to v jižní Francii a bude se to šířit...

Bezpečnostní analytik Lukáš Visingr varuje, že v příštích letech začne hned několik válečných konfli…