Pasáci, TOP 09 a prodej vlastního těla. Petr Hájek drsně píše o „klíčovém zákonu"

05.02.2014 11:01

Šéfredaktor serveru Protiproud a bývalý hradní vicekancléř Petr Hájek se v článku na stránkách svého magazínu zabývá návrhem zákona o regulaci prostituci, který podle něj „prodej vlastního těla a důstojnosti" de facto legalizuje.

Pasáci, TOP 09 a prodej vlastního těla. Petr Hájek drsně píše o „klíčovém zákonu"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vicekancléř prezidenta republiky Petr Hájek
reklama

„Prodej vlastního těla a důstojnosti jako regulérní živnost? Není to poprvé, co se o něco takového 'pokrokoví' socialisté pokoušejí. Titíž socialisté, kteří mají plná ústa diskriminace a důstojnosti žen. Jenže když jde o peníze na nesplnitelné vládní sliby, je soudruhům každá prostitutka dobrá," píše Petr Hájek hned v úvodu svého textu.

Sociální demokrat František Bublan se prý o legalizaci prostituce pokoušel už před deseti lety, nyní se o to „pokrokoví revolucionáři" chtějí podle Hájka pokusit znovu. Proti navíc nejsou ani někteří lidovci. „Je potřeba být realisty – prostituce se ze společnosti vytlačit nedá, není možné ji tabuizovat," cituje Hájek výrok místopředsedy lidovců a sněmovního sociálního výboru Jana Bartoška z KDU-ČSL pro deník Právo.

Celý článek Petra Hájka na serveru Protiproud najdete ZDE.

Šéfredaktor připomíná také slova místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska na toto téma: „Jsme konzervativní strana. Nemůžeme připustit, že by to nejodpornější ponižování ženské důstojnosti mohlo být někdy uznáno za živnost. Živnost je důstojné podnikání. Pokud by to bylo uznáno za živnost, tak stát sám sebe korunuje na největšího pasáka. A já nechci být poslan­cem ve službách největšího pasáka."

Rozumná a hezká slova jen na první pohled

Kalouskova slova by podle Hájka zněla hezky a rozumě, nebýt toho, že záměr na legalizaci prostituce přichází od pražských zastupitelů, přičemž primátorem je Tomáš Hudeček právě z TOP 09. „Kalouskovy muže" prý navíc podporuje sociální demokrat Jaroslav Zavadil. Ten pro Právo uvedl, že rozhodně podpoří věci jako je podřízení prostituce pravidlům nebo zřízení evidence.

„Kam kráčíš, Česká republiko? Budeme se ptát v následujících letech stále častěji. Jen zdánlivě totiž legalizace prostituce není 'klíčový zákon'. Ve skutečnosti ukazuje na směřování naší země každému občanu lépe než mnohé 'neprůhledné' normy," upozorňuje Hájek.

Zajímavé prý bude sledovat, jak se k problému postaví neparlamentní strany. Nejde ale jen o strany, ale o každého z nás. „Pokud se takový zákon stane realitou, každý z nás se současně stane tak trochu pasákem," píše Hájek.

Dva základy  „hanbatého" počínání

Šéfredaktor on-line magazínu Protiproud se domnívá, že to rozhodně nebude vadit ministru financí Andreji Babišovi (ANO), a to nejen proto, že mu prý „peníze nesmrdí". „Především je dědicem slavného Špidlova výroku: Zdroje jsou. A protože míní řídit hospodaření státu jako své předlužené firmy, tuší, že si nelze půjčovat věčně. Že musí odřít i 'zákazníky'," píše bývalý vicekancléř.

Vše má ale prý možná ještě jiný základ. „Legalizovat prostituci může být pro některé současné vládní politiky s jejich hlubokou oddaností Bruselu vlastně cesta z nouze. Ale že by ze svého hanbatého počínání svým vlastním rozhodnutím sami chtěli platit daně?" uzavírá Petr Hájek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

12:02 Láme se chleba, řekl Prymula. Nakažené sestry? Možná jinak. A temná informace o viru u nás

Epidemiolog Roman Prymula by měl odejít z čela Ústředního krizového štábu, neboť by se měl věnovat p…