Patnáct let mi nadávali, že jsem fašista, a teď to po mně opakují všichni. Buďme jako Britové, ti už poznali, kam to bruselští byrokrati vedou, radí zemanovský lídr Ringo Čech

12. 9. 2017 16:13

Šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl přivítal v pořadu Rozstřel na serveru iDnes.cz Františka Ringo Čecha. Ten se usadil do křesla a spustil tradiční koncert. Prozradil např., jak vypadalo jeho setkání s prezidentem Zemanem. Sedli jsme si, zapálili jsme si cigára, Miloš si nalil víno a já jsem si vzal sodovku, začal host popisovat nedávnou scénu...

Patnáct let mi nadávali,  že jsem fašista, a teď to po mně opakují všichni. Buďme jako Britové, ti už poznali, kam to bruselští byrokrati vedou, radí zemanovský lídr Ringo Čech
Foto: Radim Panenka
Popisek: František Ringo Čech, volební lídr Strany práv občanů
reklama

František Ringo Čech se stal tzv. superlídrem Strany práv občanů Jana Veleby pro nadcházející sněmovní volby. Požádal ho o to prý sám prezident Zeman.

„Sedli jsme si, zapálili jsme si cigára, to je dneska důležitý, Miloš si nalil víno, já jsem si vzal minerálku a on hned říká: ‚Prosím tě, já jsem tě chtěl Ringo poprosit, jestli by ses nestal lídrem Strany práv občanů v Praze, protože je to prezidentská strana, já jsem prezident a ty jsi prezidentův muž číslo jedna‘,“ popsal setkání se Zemanem František Ringo Čech.   

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Následně vyčetl SPO, že se zbavila přídomku „Zemanovci“. Tuto stranu prý lidé stejně mají zaškatulkovanou jako stranu prezidenta a František Ringo Čech na tom chce stavět. Mohlo by to prý fungovat. Už proto, že se Čech dobře doplňuje se šéfem strany Janem Velebou. Veleba je prý strašně slušný a klidný člověk, který trochu výbušného Čecha zklidňuje.

Host sám sebe vidí jako bouřliváka, který asi tak patnáct let říká, co si myslí. „To, co já říkám patnáct let a za co mi nadávali – fašista, xenofob, rasista, zlý člověk – to teď to říkají všichni. Všichni mluvěj stejně,“ rozčílil se ve studiu Čech, kterého strašlivě rozčiluje, že mezi českými lidmi ubývá češství. Čech by ho v lidech opět rád probudil. Sám sebe ostatně vnímá jako jihočeského sedláka. „Já jsem v podstatě jihočeský pako,“ shrnul František Ringo Čech.

Odmítá to ale dělat na mítincích na náměstích, raději je oslovuje přes média. Ale pozor, nezdá se mu efektivní hádat se s nějakým jiným politikem v nějakých duelech. Nechce vstupovat do takovýchto konfrontací. „Já nechci s nikým bojovat, já nechci žádnej duel. Proč bych se měl hádat s nějakým bambulou, kterej bude říkat to samý co já, takže jakej spor,“ rozčiloval se před kamerou Čech. „Vždyť si vzpomeňte, jak vyváděla Clintonová. Do poslední chvíle vedla Clintonová o 80 procent a najednou přes noc prohrála,“ doplnil host s tím, že takovéhle vystupování považuje za nedůstojné.

Pár slov pronesl také na konto svých protikandidátů v Praze. Většinou se držel zpátky, ale vychválil Václava Klause mladšího. „To je vynikající člověk,“ oceňoval Klausovy názory host. Poměrně příkrý byl k čestnému předsedovi TOP 09 Karlu Schwarzenbergovi. „Jeho vlak už ujel, jeho vlak už minul stanici,“ odbyl Schwarzenberga František Ringo Čech.   

Pokud jde o hnutí ANO, pražský lídr Martin Stropnický má šanci uspět se svou rozvážností. Celému hnutí ANO prý ale nejvíc prospěje policejní stíhání Andreje Babiše. „Já si myslím, že strašně pomohli Babišovi tou trestní kauzou, protože Češi mají na tohle čidla a hned vědí – sakra, něco není v pořádku. To byl naprosto chybnej tah od těch, co to připravili,“ vypálil Čech. Zdá se mu, že kauza Čapí hnízdo byla na Baiše připravena.   

A co prosazuje Čech jako volební superlídr? Soběstačnost v zemědělství, solidní armádu a respekt pro učitele. Respekt žáků vůči učitelům nám prý dnes velmi chybí. „A aby nás svět respektoval,“ doplnil . Všechny tyhle hodnoty podle hosta reprezentuje Miloš Zeman. „Vždyť si vzpomeňte, jak on mluvil před dvěma lety o uprchlících. Dneska říkají všichni totéž. Zeman říká to, co si lidi myslej, zaplať pánbůh za to, že ho máme,“ zdůraznil Čech.

Pak se podrobněji vrátil k uprchlické krizi. Čech má strach, že uprchlíci se nezačlení do naší společnosti a budou dělat to, na co byli zvyklí i v Africe. „Budou prostě bojovat,“ varoval host. Navíc má strach, že se nepodaří poslat migranty zpátky do jejich zemí původu. „Já mám pocit, že dojde k občanský válce,“ hřímal Čech ve studiu s poukazem na to, že migranti budou chtít náš blahobyt a vezmou si ho silou. Tohle všechno by podle jeho názoru mohlo propuknout po příštích volbách v roce 2021.

Stejně tvrdý byl vůči Evropské unii. „To je instituce, která ztratila vliv, váhu, význam i prestiž. Držme se Anglie, protože ona předvídala, kam ta Evropa spěje – do totální zkázy. Vždyť nám vládnou úředníci. Nekvalifikovaní, nevolení, samolibí úředníci, pyšní, nafoukaní byrokrati,“ rozzuřil se ve studiu Čech.

Celý rozhovor naleznete zde

František Ringo Čech se vyjádřil jasně – Česká republika prý by teď měla říct, že teď podporuje maďarského premiéra Viktora Orbána a Polsko, které teď Brusel tolik kritizuje. Pokud čeští politici Maďarsko a Polsko nepodpoří, tak si prý pod sebou podřežeme větev.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známé odpověď

16:03 Jen na PL! Zeman naznačil, koho zvolit prezidentem, až skončí. A co metál pro Terezu Spencerovou? Také známé odpověď

Z PROFILŮ Definitivní slovo ke kauze Peroutka, další komentář k situaci ve Spojených státech nebo ná…